You are here
We also support
 
 
 
 

Zapowiedź FIFA 22 wywołała ogromny odzew

Zapowiedź FIFA 22 wywołała ogromny odzew
NEWS 13 lip 2021, 10:00

Wczoraj informowaliśmy Was o zapowiedzi FIFA 22, która miała miejsce w miniony weekend. Gra ma stać się jedną z najważniejszych gier sportowych tego roku, ponieważ oferuje graczom najbardziej realistyczną symulację piłki nożnej, ale decyzje EA dotyczące jej premiery nie idą zbyt dobrze. Jak już wczoraj informowaliśmy, tylko wersja FIFA 22 na PlayStation 5 i Xbox Series X/S będzie zawierała wszystkie funkcje gry. Ci, którzy grają w grę na PC, Xbox One lub PlayStation 4, będą cieszyć się wersją gry, która nie będzie miała jednego z najbardziej ekscytujących dodatków do serii w tym roku: HyperMotion.

Łatwo jest zrozumieć, że stare konsole muszą mieć inną wersję FIFA 22 z powodu ograniczeń technicznych, ale co z PC? Jest sporo graczy, którzy już teraz narzekają na decyzję EA w tej sprawie i jest to obecnie gorący temat w mediach społecznościowych. Producent wykonawczy Aaron McHardy dość szybko odniósł się do tej kwestii i wyjaśnił, że powodem takiego wyboru jest chęć udostępnienia gry jak największej liczbie osób na PC i ta wersja utrzyma wymagania gry na niskim poziomie.

 

 

Niezależnie od tego, czy to oświadczenie uspokoi fanów, czy nie, EA nie wydaje się być skłonne zaoferować im innej opcji niż gra na next-genowych konsolach, jeśli chcą wykorzystać wszystkie jej możliwości. I zdaje się, że jest z tym jeszcze jeden problem. Okazuje się bowiem, że tylko Ultimate Edition FIFA 22 pozwoli na skorzystanie z Dual Entitlement, czyli możliwości upgrade'u swojej kopii FIFA 22 z PlayStation 4 na PlayStation 5 lub z Xbox One na Xbox Series X|S bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Ponieważ wersja Ultimate Edition jest droższa, EA praktycznie pobiera opłatę za aktualizację, która w zeszłym roku była darmowa.

Warto wziąć pod uwagę, że EA miało już w przeszłości dość nieprzyjemne doświadczenia w kontaktach z fanami w przypadku Star Wars Battlefront II i powinni postępować bardzo ostrożnie, jeśli nie chcą, by ta sprawa przerodziła się w coś równie złego, jak to, co stało się ostatnim razem.

  • CptAgnes

    Gry, rośliny i zwierzaki to moje pasje i hobby pielęgnowane na co dzień. Od szczurów, chomików, przez psy i koty. Każdą wolną chwilę spędzam na grach mobilnych, na pc i ps4. Połączenie pracy z jedną z zajawek polecam każdemu ^^

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się ×

Odpowiedz answering the message of

500 Pozostało znaków

Event Steelrising
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare