The Rogue Prince of Persia został zapowiedziany

The Rogue Prince of Persia został zapowiedziany

Kilka dni temu komentowaliśmy plotkę mówiącą o tym, że deweloper Dead Cells będzie pracował nad nową grą Prince of Persia. Okazuje się, że plotki te nie były w 100% trafne, gdyż The Rogue Prince of Persia zostało wczoraj zapowiedziane przez Ubisoft, a nad grą pracuje Evil Empire. To dość zaskakujące, że Ubisoft pozostawił produkcję gry w rękach zewnętrznego studia, ale wybór studia z pewnością przypadnie do gustu fanom gatunku roguelike. Evil Empire jest odpowiedzialne za stworzenie gry, a nazwa ta powinna być bardzo znajoma fanom Dead Cells, ponieważ jest to studio odpowiedzialne za tworzenie DLC do kultowej gry roguelike.

Nowy Prince of Persia

Zaskakujące jest również to, że Ubisoft nie zdecydował się na dalszy rozwój Prince of Persia: The Lost Crown z jeszcze większą zawartością, ponieważ nadchodząca premiera The Rogue Prince of Persia może odwrócić uwagę fanów. W każdym razie wydawca ujawnił nadchodzącą grę za pomocą ekscytującego wideo, które podkreśla połączenie platformówki i mechaniki akcji w sidescrollerze 2D, który wygląda jak szybka i nowoczesna wersja klasycznego Prince of Persia. Kolorowa grafika i nowy, atrakcyjny styl artystyczny dopełniają odświeżonego wyglądu nowej odsłony serii Prince of Persia.

 

 

Ubisoft z pewnością ujawni więcej szczegółów na temat gry w nadchodzących tygodniach, zwłaszcza na temat mechaniki roguelite. Premiera The Rogue Prince of Persia zaplanowana jest na przyszły miesiąc na Steam w ramach Wczesnego Dostępu. Jak zwykle, w naszej porównywarce znajdziesz najlepsze oferty na klucze do gry The Rogue Prince of Persia przed premierą, jeśli chcesz pomóc kultowemu księciu uratować Persję przed inwazją Hunów.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare