Motion Twin pokazuje rozgrywkę w Windblown

Motion Twin pokazuje rozgrywkę w Windblown

Nazwa Motion Twin może ci się nie kojarzyć, ale jeśli powiemy ci, że są twórcami Dead Cells, uśmiech uznania z pewnością pojawi się na twojej twarzy. Kultowy roguelike Metroidvania ma wiernych fanów od wielu lat i dzięki temu nadal oferuje jedno z najlepszych doświadczeń w gatunku. Studiu udało się zachować świeżość przez cały ten czas, wydając kilka rozszerzeń, które dodały nowe biomy, broń, wrogów i nie tylko, w tym Fatal Falls, The Queen and the Sea i The Bad Seed. Choć wydaje się, że studio zakończyło już wydawanie dodatkowej zawartości do Dead Cells, to pracuje nad nową przygodówką z gatunku metroidvania o nazwie Windblown.

Rzuć wyzwanie wirowi

W Windblown musisz chronić swoją małą wioskę przed atakiem hordy przerażających wrogów przybywających z Wiru. Akcja gry toczy się na niezliczonych pływających wyspach, które krążą wokół Wiru i oferują wymagające doświadczenie Metroidvania. Podczas eksploracji różnych wysp otaczających wioskę, próbując przetrwać brutalny atak legionu wszelkiego rodzaju stworzeń, będziesz stopniowo odblokowywać nowe bronie i moce, które pomogą ci robić postępy w tej przygodzie. Szybka akcja, mnóstwo sekretów do odkrycia i śmiertelni bossowie czekają na ciebie w tej epickiej przygodzie. Pierwszy rzut oka na Windblown można zobaczyć w najnowszym materiale wideo z rozgrywki opublikowanym przez Motion Twin.

 

 

W Windblown studio wykorzystało całe swoje doświadczenie z Dead Cells, aby stworzyć zupełnie nową przygodę, która ma być równie wciągająca i ekscytująca, jak jej poprzednie dzieło. Windblown różni się jednak od Dead Cells pod wieloma względami. Gra oferuje zupełnie nowy styl graficzny i jest rozgrywana z innej perspektywy, która będzie większym wyzwaniem dla osób przyzwyczajonych do metroidvanii 2D. Scenariusze 3D wraz z możliwością dzielenia przygody z maksymalnie dwoma innymi graczami otwierają świat możliwości rozgrywki, zwłaszcza w połączeniu z mechaniką roguelite, która zwiększa regrywalność gry.

Windblown z pewnością będzie hitem wśród fanów gier z gatunku Metroidvania, ale nie może to być jedyna gra, nad którą pracuje obecnie Motion Twin. Plotka głosi, że studio pracuje nad nowym Prince of Persia, co jest dość dziwne, biorąc pod uwagę sukces Prince of Persia: The Lost Crown i fakt, że Ubisoft jest właścicielem tej serii. Nic nie zostało jeszcze potwierdzone w tej sprawie.

Windblown ukaże się we wczesnym dostępie jeszcze w tym roku, a najlepszym źródłem tanich kluczy Steam do Windblown przed premierą będzie nasza porównywarka.

  • Oficjalna strona : Windblown
  • Kategorie : Gry akcji
  • Edytor : Motion Twin
  • Deweloper : Motion Twin
  • Tryby : Solo, Co-op
  • Data wydania : 2024
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare