Symulator zespołu najemników Wartales sprzedaje się w 600 000 egzemplarzy we wczesnym dostępie

Symulator zespołu najemników Wartales sprzedaje się w 600 000 egzemplarzy we wczesnym dostępie

Pomimo tego, że gra Wartales od Shiro Games jest dopiero w fazie wczesnego dostępu, osiągnęła kamień milowy, sprzedając się w 600 000 egzemplarzy od 12 kwietnia. W pierwszym tygodniu była to dziesiąta najlepiej sprzedająca się gra na Steam, a ponad milion użytkowników miało ją na swojej liście życzeń. Zwiastun premierowy Wartales można obejrzeć tutaj:

 


W oświadczeniu dyrektor generalny Shiro Games Nicolas Cannasse powiedział:

"Jesteśmy przytłoczeni wdzięcznością pozytywnych opinii społeczności. Już ponad 600 000 graczy odkryło świat Wartales, a tak wielu z was spędziło setki godzin ciesząc się grą i dzieląc się swoimi odkryciami z innymi graczami. Dziękujemy, to wiele dla nas znaczy".

Wartales nie jest pierwszą grą tego typu. Symulator bandy najemników w brutalnym świecie fantasy został również stworzony przez Battle Brothers i The Iron Oath. Wydaje się, że Wartales podbiło serca graczy dzięki mechanice RPG i survivalu, spokojnym momentom podczas obozowych scen i turowemu systemowi walki, który przypomina średniowieczny XCOM. Niekoniecznie jest to oryginalne, po prostu dobrze wykonane.

Gracz wciela się w przywódcę grupy najemników próbujących przetrwać w ponurym, spustoszonym przez zarazę, proceduralnie generowanym świecie. Nie trzeba dodawać, że życie jest trudne: musisz codziennie karmić swoich ludzi i płacić im co trzy dni. Jedynym celem jest utrzymanie się przy życiu za pomocą wszelkich niezbędnych środków. Oznacza to chodzenie od miasta do miasta w poszukiwaniu płatnych kontraktów. Czasami trzeba pokonać grupę bandytów. Innym razem musisz polować i zabijać potwory. W jeszcze inne, niestety, będziesz musiał pozbawić innych podróżników ich ciężko zarobionego złota.

Wartales oferuje różne klasy, które można awansować, aby zdobyć umiejętności. Do dyspozycji mamy jednostki pierwszoplanowe, takie jak dzierżący topór Wojownik, potężny Brutal i wszechstronny Szermierz. Następnie mamy jednostki wsparcia, takie jak włócznik, strażnik i łucznik. Masz też Taktyka, który specjalizuje się w zadawaniu trucizn i innych negatywnych efektów wrogim jednostkom. Oprócz żołnierzy, możesz także chwytać i wykorzystywać bestie jako jednostki bojowe.

Ponieważ każdy może zginąć, dobrym pomysłem jest posiadanie listy najemników do wykorzystania, o ile jesteś w stanie ich wszystkich zaopatrzyć i opłacić. Śmierć w Wartales jest permanentna, a każdy dzień może być ostatnim dniem najemnika. Dlatego też chwile spędzone przy ognisku mogą być wyjątkowe i zacieśniać więzi z postacią.

Gra Wartales jest już dostępna na PC na platformach Steam i GoG, a pomimo tego, że znajduje się w fazie wczesnego dostępu, ma już wiele godzin dostępnej zawartości. Sprawdź nasze oferty cenowe, aby kupić klucz Wartales na PC w przystępnej cenie.

56.89zł
Wartales
Wartales
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare