Rozgrywka w Dragon Age: The Veilguard nie jest taka, jak się spodziewaliśmy

Rozgrywka w Dragon Age: The Veilguard nie jest taka, jak się spodziewaliśmy

To był szalony tydzień dla fanów Dragon Age i wielu z nich wciąż przetwarza wszystkie nowe informacje na temat Dragon Age: The Veilguard, które zostały niedawno ujawnione. Po zmianie nazwy, która pozostawiła Dreadwolfa w tyle, nastąpiła data premiery ustalona na jesień tego roku, więc informacje o grze nagromadziły się w ciągu ostatnich kilku dni. Kulminacją tych informacji był pierwszy oficjalny film z rozgrywki w Dragon Age: The Veilguard, który został ujawniony wczoraj. Poprzednie wideo służyło jako wprowadzenie dla nowych bohaterów opowieści, grupy siedmiu towarzyszy, którzy w niczym nie przypominają swoich poprzedników. Każdy z nich ma inne pochodzenie i inne umiejętności, a po raz pierwszy zobaczysz ich w akcji na poniższym filmie.

 

 

Zupełnie nowe podejście do serii

O ile pierwszy filmik wzbudził pewne wątpliwości ze względu na ogólny aspekt graficzny gry, nowy filmik oferuje lepsze spojrzenie na silnik gry i różne mechaniki w Dragon Age: The Veilguard. Najważniejszą zmianą w serii jest to, że nowa gra nie będzie przygodą z otwartym światem. Zamiast tego w grze pojawi się rozgałęziona fabuła z różnymi ścieżkami i misjami, które będą dostępne w zależności od dokonanych wyborów. Narracja będzie bardziej liniowa, co może nie spodobać się fanom serii, ale przyczyni się do zapewnienia spójnego doświadczenia. Może to również przyciągnąć uwagę innych typów graczy. W końcu jednym z problemów Dragon Age Inkwizycja było to, że było tak wiele rzeczy do zrobienia, że łatwo było stracić zainteresowanie, jeśli nie byłeś skupiony na swoich celach.

Dragon Age: The Veilguard może nie być grą, której oczekiwało wielu fanów, ale wygląda na wystarczająco solidną i dynamiczną, aby przywrócić BioWare i jego kultową serię na szczyt. Jeśli chodzi o konkurencję, prawie nic wydanego w ciągu ostatniego roku nie jest na poziomie Baldur's Gate III, ale BioWare gra innymi kartami, a Dragon Age: The Veilguard ma potencjał, aby stać się jednym z największych hitów 2024 roku. Pamiętaj, że najlepsze zniżki na Dragon Age: The Veilguard znajdziesz w naszej porównywarce przed premierą.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare