Protokół Callisto: ujawniono pierwszy gameplay

Protokół Callisto: ujawniono pierwszy gameplay

Mówiliśmy już wcześniej o imponującej grafice w The Callisto Protocol i o nagłej decyzji o zerwaniu więzi z PUBG, ale wiele pytań pozostawało bez odpowiedzi w głowach fanów Dead Space, którzy zastanawiali się, czy gra będzie godnym duchowym następcą. Deweloper Striking Distance pokazał pierwszy film z rozgrywki The Callisto Protocol podczas Summer Game Fest. Pozostawił on większość fanów w zachwycie, nie tylko dlatego, że wygląda dobrze, ale także dlatego, że obiecuje ekscytujące połączenie horroru i akcji, które wywoła ciarki na plecach.

 

Zapowiedź rozgrywki w The Callisto Protocol

 

 

Rozgrywka przypomina Dead Space w bardzo dobry sposób. The Callisto Protocol posiada całkowicie ukryty HUD, który pozwala skupić się na akcji. Kluczowe informacje o rozgrywce, takie jak liczba amunicji, są sprytnie zintegrowane i widoczne przez cały czas bez potrzeby korzystania z panelu bocznego. Projekt potworów, z którymi będziesz musiał się zmierzyć, jest całkiem fajny, a system walki pozwala na różne strategie, ponieważ możesz użyć pewnego rodzaju mocy psychicznych i broni, aby poradzić sobie z wrogami. Możesz ich rozczłonkować, celując w określone miejsca podczas strzelania, a także wykorzystać otoczenie wraz z mocami telekinetycznymi, aby się ich pozbyć.

Wideo ujawnia również mroczne i opresyjne środowisko, które będziesz musiał zbadać w The Callisto Protocol. Więzienie Black Iron to miejsce pełne mrocznych sekretów, a za każdym rogiem można łatwo znaleźć makabryczną śmierć, co udowodniono na końcu filmu.

Wraz z ujawnieniem rozgrywki, The Callisto Protocol nadaje tempo nadchodzącej premierze. Na grę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, gdyż jej premiera zaplanowana jest na 2 grudnia. Tymczasem możesz odwiedzić naszą porównywarkę, aby sprawdzić najlepsze ceny i kupić tanio The Callisto Protocol.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare