Instant Gaming EU
 
 

Endless Dungeon to szalona przygoda roguelike, która pojawi się w przyszłym tygodniu

Endless Dungeon to szalona przygoda roguelike, która pojawi się w przyszłym tygodniu

Po zaoferowaniu fanom gier roguelike jednego z najlepszych doświadczeń w gatunku przez wiele lat dzięki Dungeon of the Endless, deweloper Amplitude Studios ma zamiar wydać zmodernizowaną wersję swojego klasyka, która znacznie różni się podejściem do tematu. Endless Dungeon nie jest bezpośrednią kontynuacją indie klasyka z 2014 roku, ale założenia są podobne w obu grach i można ją uznać za jego duchowego następcę. W nowej grze dołączasz do drużyny bohaterów, którzy utknęli na opuszczonej stacji kosmicznej i pomagasz im eskortować kryształ energetyczny, który jest niezbędny do przetrwania, przez pokręcony labirynt korytarzy i pomieszczeń, będąc pod ciągłym atakiem fal wrogów.

Szaleństwo strzelania

Choć opis ten może brzmieć znajomo dla wielu graczy, Endless Dungeon łączy w sobie taktyczną strzelankę typu twin-stick i mechanikę tower defense, aby zapewnić ekscytujące wrażenia, które w niczym nie przypominają poprzednich. Szaleńcza strzelanina odgrywa główną rolę w interakcji z otoczeniem, gdy poruszasz się po ciemnych korytarzach, które nagle ożywają, gdy są zasilane przez kryształ, który chronisz. Tylko prowadząc go bezpiecznie do celu, osiągniesz swój cel i uciekniesz z koszmarnego, kosmicznego więzienia, w którym jesteś uwięziony. Oczywiście dokonanie tego będzie wymagało solidnej strategii, szybkich reakcji i współpracy między wszystkimi członkami drużyny.

Endless Dungeon zmierzysz się z labiryntem proceduralnie generowanych obszarów wraz z maksymalnie dwoma znajomymi w trybie kooperacji. Każdy z was będzie kontrolować bohatera z unikalnymi zdolnościami i to od was zależy, czy połączycie ich umiejętności, aby chronić kryształ i dotrzeć do wyjścia. Podobnie jak w innych grach roguelike, śmierć nie oznacza końca podróży. Kiedy zginiesz, pojawisz się ponownie w centrum, gdzie możesz ulepszyć swoją postać, aby była gotowa do następnego biegu.

 

 

Dzięki kolorowej i szczegółowej grafice, sześciu bohaterom do wyboru w momencie premiery, mnóstwu ekscytujących funkcji i niekończącej się grywalności, Endless Dungeon honoruje swoją nazwę, oferując wiele godzin przygody. Premiera gry zaplanowana jest na 19 października 2023 roku na PC, PlayStation, Xbox i Nintendo Switch. Skorzystaj z naszej porównywarki, aby uzyskać tani klucz cyfrowy do Endless Dungeon i przygotuj się na zanurzenie w uniwersum Endless już wkrótce.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare