Dragon Ball: Sparking! ZERO ujawnia nowe tryby gry, podzielony ekran potwierdzony

Dragon Ball: Sparking! ZERO ujawnia nowe tryby gry, podzielony ekran potwierdzony

Wraz ze zbliżającą się datą premiery Dragon Ball: Sparking! ZERO, gra ta stanie się spełnieniem marzeń wielu fanów Dragon Ball, kontynuując dziedzictwo ustanowione przez serię Budokai Tenkaichi. Ogłoszenie daty premiery na Summer Fest właśnie się zakończyło, ujawniając nowe funkcje w trybie fabularnym Dragon Ball: Sparking! ZERO, ale pozostawiając wielome pytań bez odpowiedzi.

Aby odpowiedzieć na te pytania, Bandai Namco i Spike Chunsoft opublikowały niedawno nowy film z rozgrywki w Dragon Ball: Sparking! ZERO, przedstawiający tryby gry, które obejmują trzy główne tryby:

  • Episode Battle
  • Bitwa niestandardowa (Custom Battle) 
  • Lokalna walka wieloosobowa

 


W trybie Episode Battle gracz będzie mógł wcielić się w osiem różnych postaci, w tym Goku i Vegetę. W każdym epizodzie gracze przejdą przez wprowadzający przerywnik filmowy, a następnie ruszą prosto do bitwy. Liczba epizodów i bitew zależy od wybranej postaci, przy czym Goku ma najwięcej epizodów, od pojawienia się Raditza do Turnieju Mocy. W niektórych odcinkach, w zależności od wyborów gracza, fabuła gry może odbiegać od oryginalnego anime.

Następnym etapem jest Custom Battle, w którym gracze będą toczyć bitwy według własnych scenariuszy. W Custom Battle pojawią się Bonus Battles, tryb, w którym gracze będą mogli wziąć udział w bitwach przygotowanych przez twórców, z których każda będzie miała inne warunki zwycięstwa, a niektóre będą zawierały przerywniki filmowe podczas walki, pozwalając na unikalne doświadczenie w porównaniu do zwykłych bitew. Gracze mogą dowolnie wybierać swoje postacie i dostosowywać przerywniki filmowe przed i po bitwie w trybie edycji. Te niestandardowe scenariusze można następnie udostępniać online innym graczom.

Wreszcie, dostępna jest lokalna walka wieloosobowa, wyczekiwany tryb podzielonego ekranu. Jednak w tym trybie gracze mogą wybrać tylko arenę "Hyperbolic Time Chamber". Według Juna Furutaniego, "Chcieliśmy pokazać takie efekty, jak podmuch wiatru i zmiana pogody po naładowaniu Ki, a także dynamiczne niszczenie skał i budynków przez siłę bitwy oraz wykorzystać moc konsol najnowszej generacji". Dodał: "Mając to na uwadze, trudno było zaimplementować lokalny tryb wieloosobowy na podzielonym ekranie, zachowując te podstawowe elementy, więc opracowaliśmy tę grę z myślą o trybie online dla wielu graczy i trybie offline dla jednego gracza." Dodając ten tryb w ostatniej chwili, było to najlepsze, co mogli zrobić.

Chociaż tryb podzielonego ekranu nie jest taki sam jak w Budokai Tenkaichi 3, decyzja ta została podjęta przez twórców, aby utrzymać olśniewające i ekscytujące wrażenia. Pomimo tego, Dragon Ball: Sparking! ZERO wydaje się być w dobrej pozycji z wieloma ekscytującymi funkcjami, aby utrzymać zaangażowanie graczy, otrzymując pozytywne opinie od tych, którzy mieli okazję doświadczyć wersji demonstracyjnej Dragon Ball: Sparking! ZERO.

Dragon Ball: Sparking! ZERO ukaże się 11 października na PlayStation 5, Xbox Series i PC za pośrednictwem Steam. Jeśli jesteś zainteresowany tą grą, skorzystaj z naszej porównywarki cen, aby znaleźć klucze Dragon Ball: Sparking! ZERO.

  • Kategorie : Gry akcji
  • Edytor : BANDAI NAMCO Entertainment
  • Deweloper : Spike Chunsoft Co., Ltd.
  • Tryby : Solo, Multiplayer
  • Data wydania : 10 października 2024
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare