ARK: Survival Ascended publikuje pierwszy zwiastun rozgrywki

ARK: Survival Ascended publikuje pierwszy zwiastun rozgrywki

Podczas transmisji na żywo w ramach programu Xbox Partner Preview, Studio Wildcard opublikowało pierwszy zwiastun gry ARK: Survival Ascended (ASA) i ogłosiło plany wprowadzenia tej zupełnie nowej gry na platformę Steam. Gra zadebiutuje w listopadzie na konsolach Xbox Series X|S i PlayStation 5.

ARK: Survival Ascended to nowej generacji remake uwielbianej gry ARK: Survival Evolved który wykorzystuje najnowocześniejszą moc silnika Unreal Engine 5 do ogromnych ulepszeń i usprawnień w grafice i rozgrywce. Baza kodowa ARK została całkowicie przepisana, a grafika odtworzona ręcznie, aby w pełni wykorzystać możliwości UE5, wykorzystując zaawansowane funkcje graficzne, takie jak w pełni dynamiczna globalna iluminacja, dzięki czemu światło realistycznie odbija się od setek milionów trójkątów, zapewniając ekstremalną szczegółowość.

 

 

"ASA zapewnia wiecznie zieloną przygodę, która ponownie ożywia klasyczne doświadczenie ARK, które będzie się nadal rozwijać i wykorzystywać najnowsze osiągnięcia technologiczne z UE5, a także to, nad czym pracowaliśmy z franczyzą ARK jako całością" - powiedział Jeremy Stieglitz, współzałożyciel, główny projektant / programista i współtwórca Studio Wildcard.

Nowe funkcje ARK: Survival Ascended

  • System fizyki Ascended: Zaawansowane systemy fizyki, takie jak dynamiczna woda, dzięki której każda istota tworzy fale, rozpryski i bąbelki, gdy porusza się w cieczach oraz w pełni interaktywne fizyczne liście, w których każde źdźbło trawy, krzak i drzewo reaguje na postacie, eksplozje, pociski i obiekty fizyczne.
  • Rozległe ulepszenia jakości życia: Gruntowne ulepszenia jakości życia w każdym obszarze: przeprojektowane interfejsy użytkownika, dynamiczna nawigacja dla inteligentnego znajdowania ścieżek stworzeń, Wild Babies, tryb fotograficzny, nowe systemy kamer, nowy system map, system śledzenia, nowe struktury i przedmioty, nowe stworzenia i wiele więcej.
  • Międzyplatformowe modowanie: Pobieraj i graj w nową niestandardową zawartość stworzoną przez graczy, w tym nowe mapy, stworzenia, przedmioty i tryby gry, za pośrednictwem nowej przeglądarki modów dostępnej bezpośrednio w grze. Ciesz się niekończącym się strumieniem nowej zawartości ARK, ponieważ kreatywność i talent społeczności zostały w pełni uwolnione po raz pierwszy w historii na różnych platformach.
  • Opcje gry wieloosobowej: Obsługuje publiczny tryb wieloosobowy online dla maksymalnie 70 graczy, prywatny tryb wieloosobowy dla maksymalnie 8 graczy oraz lokalny podzielony ekran dla 2 - 4 graczy.
  • Wieloplatformowa rozgrywka wieloosobowa: Twórz plemiona online na różnych platformach i współpracuj, aby przetrwać i rozwijać się w ARK! Gracze konsolowi i PC z systemem Windows będą mieli tę możliwość w momencie premiery, a gracze Steam z PC dołączą do międzyplatformowej bitwy w grudniu 2023 roku.

Ostateczne doświadczenie przetrwania powraca lepiej niż kiedykolwiek: stwórz Ocalałego, stwórz plemię, a następnie oswajaj, trenuj, hoduj i ujeżdżaj dinozaury w żywym ekosystemie. ARK: Survival Ascended jest już dostępne na PC, a w listopadzie trafi na konsole Xbox Series X|S i PlayStation 5. Możesz sprawdzić naszą porównywarkę najlepszych ofert na ARK: Survival Ascended i przetrwać w dziczy.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare