Instant Gaming EU
 
 

Visions of Mana otrzymuje nowe informacje w prezentacji Xbox

Visions of Mana otrzymuje nowe informacje w prezentacji Xbox

Masaru Oyamada, producent serii Mana, zdradził szczegóły gry Visions of Mana podczas konferencji Xbox Developer_Direct 2024. Visions of Mana to nadchodząca gra konsolowa z serii - ostatnią z nich było Heroes of Mana z 2007 roku na Nintendo DS. Mająca w sumie 17 gier, seria Mana jest jedną z najbardziej cenionych i trwałych serii Square Enix, obok takich gigantów jak Final Fantasy i Dragon Quest.

Aby zagłębić się w potwory serii, sprowadza Koichi Ishii, ojca serii Mana. Ishii wspomina i prezentuje najbardziej kultowe potwory serii, które według niego istnieją od czasu Final Fantasy Adventure, powstania serii jako spinoff Final Fantasy. Podkreśla Pikulów, stworzenia, które można dosiadać i towarzyszy, którzy będą pomagać graczom w przemierzaniu rozległego i kolorowego świata Visions of Mana.

 

 

Następnie, zajawka zagłębia się w muzyczny aspekt gry. Visions of Mana będzie zawierać 100 ścieżek dźwiękowych stworzonych przez doświadczonych kompozytorów serii. Celem jest płynne przejście między ścieżkami eksploracji i walki, utrzymując poczucie pilności i eksploracji. Producent zapewnia, że muzyka zachowa ten sam klimat i melodię, co inne gry z serii. Znani kompozytorzy pracujący nad grą to Hiroki Kikuta, Tsuyoshi Sekito i Ryo Yamazaki.

System walki wVisions of Mana kładzie nacisk na "akcję" w RPG akcji. Gra wprowadza walkę powietrzną, coś niespotykanego w serii - chociaż Dawn of Mana mocno podkreślało walkę pionową. Elementale, powtarzająca się mechanika w serii, powracają, pozwalając bohaterowi przywoływać magiczne moce i przyjmować odrębny styl walki w zależności od używanej broni. W pewnym momencie zapowiedzi widać, że kontrolowana jest inna postać, a nie główny bohater.

Seria Mana przez pewien czas pozostawała bez nowych gier, ale ostatnio doczekała się kilku remasterów. Secret of Mana i Legend of Mana doczekały się remasterów na obecne konsole, a Trials of Mana przeszło całkowitą metamorfozę w remake'u.

Zajawka kończy się ujawnieniem okna wydania i obietnicą przyszłych informacji. Visions of Mana trafi na półki sklepowe wiosną 2024 roku, między 20 czerwca a 22 września, na PlayStation 4|5, Xbox One|Series i PC. Możesz sprawdzić naszą porównywarkę, aby znaleźć najtańsze oferty na klucze Visions of Mana w przedprzedaży i ponownie odwiedzić legendarne Drzewo Many, dzierżąc być może również legendarny Miecz Many.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare