Instant Gaming EU
 
 

Tomb Raider I-III Remastered zachowuje obraźliwe treści w grze

Tomb Raider I-III Remastered zachowuje obraźliwe treści w grze

Kiedy zapowiedziano Tomb Raider I-III Remastered, oczekiwania co do możliwości ponownego przeżycia oryginalnych przygód Lary Croft były bardzo wysokie. Wiele szczegółów na temat tej kompilacji gier zostało ujawnionych w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a gra jest wreszcie dostępna dzisiaj na PC za pośrednictwem Steam i konsol. Tomb Raider I-III Remastered pozwala zagrać w pierwszą trylogię tytułów z Larą Croft, a pakiet zawiera również wszystkie sekretne poziomy i rozszerzenia wydane dla każdej z gier, a mianowicie The Unfinished Business dla Tomb Raider I, The Gold Mask dla Tomb Raider II i The Lost Artifact dla Tomb Raider III.

 

 

Zachowanie oryginalnej zawartości

Jednak żadna premiera gry wideo nie jest wolna od kontrowersji, a Tomb Raider I-III Remastered nie jest od nich wolny. Tym razem chodzi o pewne stereotypy rasowe zawarte w oryginalnych grach i decyzję Crystal Dynamics o pozostawieniu ich w remasterach. Studio potwierdziło w wywiadzie dla IGN, że zdecydowało się zachować oryginalną zawartość, mimo że niektóre z nich są obraźliwe. Ich celem jest zachowanie ducha pierwszych trzech gier Tomb Raider. Aby jednak zapobiec ewentualnym problemom, umieścili w grze ostrzeżenie.

"Gry w tej kolekcji zawierają obraźliwe przedstawienia ludzi i kultur zakorzenionych w uprzedzeniach rasowych i etnicznych. Te stereotypy są głęboko szkodliwe, niewybaczalne i nie są zgodne z naszymi wartościami w Crystal Dynamics".

"Zamiast usuwać te treści, zdecydowaliśmy się zaprezentować je tutaj w oryginalnej formie, bez zmian, w nadziei, że będziemy mogli uznać ich szkodliwy wpływ i wyciągnąć z nich wnioski".

Tomb Raider I-III Remastered nie byłby taki sam bez tego typu treści, a gra tak naprawdę nie zachęca do takich zachowań. Decyzja Deep Silver wydaje się całkiem rozsądna, zwłaszcza że pozwala tym, którzy mogą poczuć się urażeni, uniknąć nieprzyjemnych treści. W każdym razie, jeśli chcesz podążać za kultową poszukiwaczką przygód od jej początków, nasza porównywarka jest najlepszym źródłem rabatów na zakup Tomb Raider I-III Remastered .

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare