Instant Gaming EU
 
 

The Sinking City 2 zostało oficjalnie ujawnione

The Sinking City 2 zostało oficjalnie ujawnione

The Sinking City 2 to gra survival horror z półotwartym światem, inspirowana twórczością autora horrorów H. P. Lovecrafta. Opracowana przez Frogwares, tych samych twórców Sherlock Holmes: The Awakened na silniku Unreal Engine 5, The Sinking City 2 jest kontynuacją The Sinking City, która została wydana w czerwcu 2019 roku. Akcja The Sinking City 2 rozgrywa się w niesławnym mieście Arkham, obecnie nękanym przez nadprzyrodzoną powódź, która sprowadziła na jego ulice zgniliznę i straszne potwory.

7 marca 2024 roku Frogwares oficjalnie ujawniło pierwsze spojrzenie na The Sinking City 2 na swoim kanale YouTube i oficjalnej stronie internetowej:

 

 

W The Sinking City 2 zmierzysz się z licznymi obrzydliwościami w walce, zbadasz gnijące miasto, gdy podnoszące się wody zmienią krajobraz, i odkryjesz, jakie mroczne tajemnice sprowadziły cię do tego opuszczonego miejsca. Gra będzie zawierać nową, niezależną historię, odrębną od tej opowiedzianej w oryginalnej grze. W przeciwieństwie do The Sinking City, które było detektywistyczną przygodówką z elementami horroru, sequel jest pełnowymiarowym survival horrorem z naciskiem na walkę i eksplorację.

Cechy gry:

 • Walka o przetrwanie: Korzystaj z arsenału broni palnej inspirowanej latami 20. ubiegłego wieku, aby walczyć z potworami.
 • Eksploruj rozpadające się miasto Arkham: półotwarty świat rozpadających się rezydencji, zalanych rynków i opuszczonych szpitali. W miarę postępów w grze wody powodziowe będą się podnosić, zmieniając układ lokacji po powrocie.
 • Znajdź i wykorzystaj, co się da: Zbieraj ograniczone zasoby i balansuj ograniczonym ekwipunkiem, decydując, co zabrać, a co zostawić.
 • Wybierz dalsze śledztwo: Rozwiązuj opcjonalne zagadki, które pozwolą ci dokładniej zbadać otoczenie, aby odkryć sekrety, alternatywne opcje i więcej wiedzy.
 • Pokręcona opowieść Lovecrafta: Poznaj moralnie szarą i wciągającą historię osadzoną wokół mitów Lovecrafta o kultach, zmutowanych stworzeniach i niezrozumiałych bogach.

Twórcy The Sinking City 2 poprosili również o pomoc społeczność w poście na swojej stronie internetowej, stwierdzając, że sytuacja wojenna na Ukrainie staje się coraz bardziej napięta. Postanowili ponownie zwrócić się do Kickstartera, aby stworzyć siatkę bezpieczeństwa dla studia, a także pomóc w zabezpieczeniu dodatkowych funkcji gry:

"Na tym etapie nauczyliśmy się i dostosowaliśmy do naszej rzeczywistości, ale trwająca wojna dodaje złowieszczą warstwę niepewności, a dodatkowe fundusze pomogą nam poradzić sobie z potencjalnymi zakłóceniami, a także pomogą sfinansować różne dodatkowe funkcje, które chcielibyśmy wdrożyć. Nasza poprzednia gra, Sherlock Holmes The Awakened, została w pełni opracowana i wydana podczas wojny. Dzięki Kickstarterowi i naszym zwolennikom zbudowaliśmy sobie siatkę bezpieczeństwa, która uratowała nas więcej niż raz. Od przerw w dostawie prądu, gdy nasza infrastruktura elektryczna była celem przez wiele miesięcy, po konieczność przeprowadzki członków zespołu w bardzo krótkim czasie, ta siatka bezpieczeństwa finansowego okazała się dla nas bezcenna. Musimy więc zrobić to samo teraz z The Sinking City 2, ponieważ ta gra jest znacznie większa i bardziej złożona." - Wael Amr, CEO, Frogwares

Oczekuje się, że kampania zostanie uruchomiona za kilka miesięcy, ale na razie fani mogą zarejestrować się, aby otrzymywać informacje przez Kickstarter, gdy kampania zostanie uruchomiona.

The Sinking City 2 ma zostać wydane na Microsoft Windows, PlayStation 5 i Xbox Series X/S w 2025 roku. Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem tego Lovecraftowskiego doświadczenia, zdecydowanie zalecamy skorzystanie z porównywarki cen dLcompare, aby zamówić The Sinking City 2 w przedsprzedaży.

 • Oficjalna strona : The Sinking City 2
 • Kategorie : Gry akcji
 • Edytor : Frogwares
 • Deweloper : Frogwares
 • Tryby : Solo
 • Data wydania : To be announced
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare