Instant Gaming EU
 
 

The Lamplighters League oferuje stylową rozgrywkę taktyczną

The Lamplighters League oferuje stylową rozgrywkę taktyczną

Harebrained Schemes opublikowało zapowiedź swojej skradankowej gry taktycznej The Lamplighters League, która przykuwa uwagę stylowym połyskiem z lat 30. i połączeniem RTS-a z turową walką. Zatytułowana The Lamplighters League and the Tower At the End of the World gra zapowiada się na kolejny strategiczny hit od twórców Battletecha i serii Shadowrun. Zapoznaj się z pierwszym spojrzeniem na rozgrywkę tutaj:

 

 

Walka na dwa fronty

Na pierwszy rzut oka walka w The Lamplighter's League przypomina XCOM z fazą infiltracji, po której następuje właściwa walka. Pierwsza faza odbywa się w czasie rzeczywistym, ale w przeciwieństwie do XCOM, to coś więcej niż tylko szukanie odpowiednich pozycji do ataku na wroga. Możesz wykorzystać ten czas, aby ukształtować pole bitwy na swoją korzyść: możesz zwiadować obszar, skradać się obok patroli, znajdować i zbierać zasoby, takie jak granaty i apteczki, zastawiać pułapki i zabijać samotnych strażników, aby zmniejszyć ich liczbę.

Decyzje podjęte w pierwszej fazie wpływają na to, co dzieje się w drugiej, w której do gry wkraczają wybrane przez gracza postacie. W grze dostępnych jest łącznie dziesięć postaci podzielonych na trzy klasy: Brutale, Skrytobójcy i Sabotażyści.

Mimo to każda postać posiada umiejętności, które czynią ją wyjątkową. Sabotażysta, taki jak Eddie, może powalić wrogów stożkiem ognia. Skrytobójca, taki jak Lateef, może stać się niewidzialny i zostawić za sobą przynętę, by odwrócić uwagę wrogów. Brutal, taki jak Ingrid, może powalić otaczających ją wrogów. Ich charakterystyczne umiejętności oznaczają, że musisz pomyśleć o tym, które postacie zabrać na każdą misję.

Co więcej, same postacie ożywają, przekomarzając się ze sobą przed, w trakcie i po zakończeniu misji. Jak wspomniano w materiale wideo, nie są to typowi bohaterowie, tylko banda niedopasowanych łotrów zebranych razem, by zapobiec mistycznej apokalipsie. To i podejście rodem z lat 30. sprawiają, że The Lamplighters League jest najbardziej unikalną grą taktyczną, jaka pojawiła się od jakiegoś czasu.

The Lamplighters League pojawi się na PC i Xbox Series X|S w 2023 roku. Możesz zamówić w przedsprzedaży klucz The Lamplighters League na PC w najlepszych cenach z naszej porównywarki.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare