Instant Gaming EU
 
 

Tell Me Why jest w tym miesiącu całkowicie darmowe

Tell Me Why jest w tym miesiącu całkowicie darmowe

Nie wszystkie gry wideo muszą być przygodówkami pełnymi akcji. Czasami można się bardzo dobrze bawić grając w narracyjną przygodówkę z głęboką fabułą i to jest właśnie to, co deweloper Dontnod oferuje w większości swoich gier. Jeśli chodzi o Tell Me Why, francuskie studio wyróżniło ją z kilku powodów. W tej epizodycznej grze wcielamy się w parę bliźniaków, Tylera i Alison Ronan, którzy potrafią komunikować się ze sobą telepatycznie. Obrali oni odrębne ścieżki życiowe i opuścili swoje rodzinne miasto kilka lat temu, ale śmierć ich matki ponownie ich do siebie zbliży. Kiedy spotkają się w swoim dawnym domu, wyruszą w podróż pełną wspomnień i odkryć, która zgłębi ich traumatyczne przeżycia z dzieciństwa.

 

 

Narracja w Tell Me Why jest głęboka i dobrze zbudowana, ale jest kilka bardzo ważnych czynników, które ją wyróżniają. Gra jest pierwszą grą wideo AAA, w której jedną z głównych postaci jest postać transgenderowa. Gra dobrze radzi sobie z tematyką transgenderową i została dobrze przyjęta przez społeczność. Ponieważ czerwiec jest Miesiącem Dumy, deweloper Dontnod ogłosił, że Tell Me Why będzie dostępny za darmo na Xbox, Windows 10 i Steam przez cały ten miesiąc. Pobranie gry na którąkolwiek z tych platform da Ci dostęp do pełnej wersji gry na stałe.

 

Od czasu wydania Tell Me Why późnym latem zeszłego roku, zespół DONTNOD i Xbox Game Studios Publishing jest pełen pokory i głęboko wdzięczny wielu graczom - zwłaszcza tym transseksualnym i queerowym - którzy znaleźli w naszej grze zrozumienie i nadzieję. Otrzymaliśmy szczere wiadomości od graczy z całego świata o tym, jak powrót Tylera do domu jako transseksualisty i walka Alyson z traumą wpłynęły na nich, dodały im otuchy i sprawiły, że poczuli się trochę mniej samotni, zwłaszcza w obliczu trwającej globalnej pandemii COVID-19 i wszechobecnej retoryki transfobicznej w takich miejscach jak Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.

 

Poprzez uczynienie Tell Me Why darmową, Dontnod chce zarówno umożliwić jeszcze większej liczbie osób dostęp do gry, jak i zachęcić naszych graczy do wydawania pieniędzy w miejscach, które będą miały bezpośredni wpływ na społeczności trans i queer.

28.10zł
Tell Me Why
Tell Me Why
  • Oficjalna strona : Tell Me Why
  • Kategorie : Przygodowe
  • Edytor : Xbox Game Studios
  • Deweloper : DONTNOD Entertainment
  • Tryby : Solo
  • Data wydania : 27 sierpnia 2020
  •     XboxOne : 27 sierpnia 2020
  •     PC : 27 sierpnia 2020
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare