Instant Gaming EU
 
 

Super Mario Bros. Wonder prezentuje nowy zwiastun w dedykowanym Nintendo Direct.

Super Mario Bros. Wonder prezentuje nowy zwiastun w dedykowanym Nintendo Direct.

Nintendo zaprezentowało nowy stream Nintendo Direct poświęcony wyłącznie najnowszej odsłonie serii Super Mario. Prezentacja trwała około 15 minut i zawierała szczegółowe informacje na temat fabuły, nowych mechanik i całej zawartości, którą gracze będą mogli cieszyć się od 20 października, zarówno offline, jak i online. Sprawdź szczegóły tego, co Nintendo zaprezentowało w Super Mario Bros. Wonder Direct.

 

 

Fabuła Super Mario Bros . Wonder rozgrywa się w Kwiatowym Królestwie, krainie położonej niedaleko dobrze znanego Grzybowego Królestwa. Mario i jego gang zostali tam zaproszeni przez księcia Floriana, ale Bowser pojawia się, aby zepsuć wydarzenie. Tym razem złoczyńca chce odnaleźć tajemniczy "Cudowny Kwiat".

Kiedy udaje mu się dotknąć kwiatu, Bowser łączy się z zamkiem księcia Floriana, co powoduje przerażającą kombinację, która wprowadza chaos do królestwa. W związku z tym Mario i jego przyjaciele muszą ponownie pokonać złoczyńcę.

Oprócz wąsatego protagonisty, gracze mogą wybrać Luigiego, Peach, dwa Toady i Toadette, Yoshiego (zielonego, czerwonego, żółtego i niebieskiego) oraz Nabbita. Pomimo opcji, z wyjątkiem Yoshiego i Nabbita, reszta będzie miała tę samą rozgrywkę. Dinozaur i królik nie otrzymują obrażeń, co czyni je odpowiednimi dla tych, którzy szukają prostszej rozgrywki.

Nowa przygoda Mario w 2D po raz kolejny będzie zawierać power-upy, które zapewniają różne umiejętności:

  • Moc transformacji w słonia, który używa swojej trąby do ataku i może pędzić, aby spychać wrogów;
  • Forma bańki, która może zamieniać wrogów w bańki i być używana jako platforma;
  • Wiertło umożliwia poruszanie się po suficie i pod ziemią;
  • Klasyczny ognisty kwiat.

Nowością będą cudowne kwiaty. Oprócz komunikowania się z graczami, będą one miały możliwość zmiany rozgrywki po zebraniu. Gdy gracz złapie fenomenalny kwiat, ekran może zmienić się z poziomej perspektywy 2D na widok z góry na dół. Podłoże może się przechylać, mogą pojawiać się stada wrogów, gra może przejść do przestrzeni kosmicznej i wiele więcej. Gra będzie oferować lokalny tryb wieloosobowy dla maksymalnie czterech osób. Gdy gracze zginą, będą poruszać się po scenerii niczym duchy. Gra online będzie również możliwa z osobami na całym świecie, umożliwiając interakcję podczas etapów.

Podczas Nintendo Direct firma skorzystała z okazji, aby zaprezentować nowy model Nintendo Switch OLED, specjalną edycję Mario. Firma zrobiła to samo z wydaniem The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Konsola w czerwonym kolorze zostanie wydana 6 października 2023 roku, na kilka tygodni przed oficjalną premierą gry 20 października 2023 roku. Dla zainteresowanych nowymi przygodami najsłynniejszego hydraulika na świecie, sprawdź naszą porównywarkę najtańszych ofert na Super Mario Bros. Wonder i przygotuj się na podróż pełną eskapad.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare