Slay the Spire 2 pojawi się w przyszłym roku

Slay the Spire 2 pojawi się w przyszłym roku

Nadszedł dzień, na który czekało wielu fanów gatunku roguelike. Deweloper Mega Crit oficjalnie ogłosił kontynuację swojej niezwykle popularnej gry roguelike deckbuilder Slay the Spire. Chociaż Slay the Spire 2 jest wciąż we wczesnej fazie rozwoju, zapowiedź została przyjęta z radością przez ogromną rzeszę fanów, którzy pokochali pierwszą grę. Wciągająca mechanika rozgrywki, strategiczna rozgrywka i nieskończona powtarzalność sprawiły, że oryginalny Slay the Spire stał się obowiązkową pozycją dla każdego, kto lubi ten gatunek, a popularność gry wzrosła od czasu jej wydania w 2019 roku.

 

 

Zupełna nowość

Slay the Spire 2 będzie zawierać mnóstwo nowości, jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki, postacie do grania i karty do odblokowania w miarę postępów na proceduralnie generowanej mapie, która reprezentuje różne poziomy Iglicy. Mega Crit obiecuje nowe archetypy, każdy z zestawem unikalnych kart i umiejętności, które sprzyjają zupełnie nowemu stylowi rozgrywki.

"Iglica nie jest tym, czym była kiedyś. Nowi wrogowie, wydarzenia i skarby czekają, a pokoje i przedmioty, które odkrywasz, zmieniają się za każdym razem, gdy grasz... Wypróbuj ryzykowne konfiguracje lub graj bezpiecznie, odkrywając niezliczone różne strategie, odnajdując się w osobliwych scenariuszach i stawiając czoła bossom każdego aktu".

Być może najciekawszą nowością w Slay the Spire 2 jest silnik graficzny. Gra porzuca swój poprzedni silnik na rzecz open-source'owego Godota, głównie ze względu na niezgodę z najnowszymi zasadami ustalonymi dla silnika Unity. Decyzja nie była łatwa, ponieważ gra była już dwa lata w fazie rozwoju, kiedy zdecydowano się na zmianę.

"Slay the Spire 2 zostało całkowicie przepisane od podstaw na nowym silniku gry! Wprowadzamy nowoczesne funkcje, zupełnie nową oprawę wizualną i rozszerzamy możliwości modyfikacji".

Slay the Spire 2 ukaże się we wczesnym dostępie w przyszłym roku, a nasza porównywarka przygotuje dla ciebie najlepsze oferty przedsprzedaży Slay the Spire 2. Tymczasem gorąco polecamy wypróbowanie pierwszego Slay the Spire dla ekscytującego doświadczenia roguelike, jeśli lubisz gry typu deck-building.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare