K4G BG 4 EN
 
 

Multiplayer Spelunky 2 może pojawić się na PC w przyszłym miesiącu

Multiplayer Spelunky 2 może pojawić się na PC w przyszłym miesiącu

Spelunky 2 posiada wszystkie funkcje potrzebne do tego, aby stać się godnym następcą słynnej gry platformowej indie, którą Derek Yu wprowadził na rynek w 2008 roku. Choć innowacja w gatunku, który ma tak wiele lat jest dość skomplikowana, Spelunky 2 nie musiała dodawać wielu błyskotliwych nowości, aby przyciągnąć uwagę fanów serii, ale także nowicjuszy, którzy nigdy nie grali wcześniej w Spelunky. Dzięki znacznie lepszej grafice, ulepszonej fizyce płynów, wierzchowcom i niekończącym się możliwościom, jakie daje graczom randomizowany podziemny świat, który zmienia każdą grę, odkrywanie Księżyca jako nowej generacji speleologów i poszukiwaczy skarbów w Spelunky 2 jest przyjemniejsze niż kiedykolwiek. Ale nie wszystko jest tak niesamowite, jak powinno być w najnowszej grze Mossmouth.

 

 

Jedną z głównych cech Spelunky 2 jest multiplayer, który pozwala na dzielenie się swoimi przygodami z innymi przyjaciółmi i pozostawia otwarte drzwi do całkiem innego rodzaju rozgrywki w trybach współpracy i rywalizacji. Niestety, tryb wieloosobowy nie jest jeszcze uwzględniony w wersji Spelunky 2 na PC. Obecnie w grach wieloosobowych mogą brać udział tylko gracze PlayStation 4. Prawdziwym problemem jest jednak to, że rozgrywka w obu trybach jest nieco nieporęczna. Dlatego też deweloper Mossmouth pracuje nad rozwiązaniem tego problemu i dodaniem trybu wieloosobowego do wersji na PC swojej platformówki, ale jest to coś, co wymaga sporo testów, ponieważ wszystkie zmiany mają wpływ na obie wersje gry.

"Ostatecznie cała ta praca zmierza w tym samym kierunku, ponieważ Spelunky 2 jest grą, w której różne tryby i systemy są ściśle  ze sobą powiązane. Więc możecie być pewni, że wszystko co robimy, czy to na PS4 czy Steam, jedno- czy wieloosobowe, lokalnie czy online, poprawi jakiś aspekt gry, który Was interesuje!"

Mossmouth wyjaśnił, że dwa z trzech planowanych "głównych ulepszeń" gry są już zakończone, ale potrzebują trochę więcej czasu na ich przetestowanie i potwierdził, że mogą być gotowe na początku grudnia.

67.50zł
Spelunky 2
Spelunky 2
  • Oficjalna strona : Spelunky 2
  • Kategorie : Przygodowe
  • Edytor : MossMouth
  • Deweloper : MossMouth
  • Tryby : Solo, Multiplayer
  • Data wydania : 29 września 2020
  •     PC : 15 września 2020
  •     PS4 : 15 września 2020
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare