Instant Gaming EU
 
 

Funcom pokazuje materiał z rozgrywki Dune: Awakening

Funcom pokazuje materiał z rozgrywki Dune: Awakening

Chłopaki z Funcom mają talent do tworzenia intensywnych przeżyć opartych na uniwersach pochodzących z popularnych powieści. Zrobili to z Conan Exiles i robią to ponownie z Dune: Awakening. Ta nadchodząca gra MMO z otwartym światem osadzona jest w uniwersum z powieści Franka Herberta i zabierze graczy na Arrakis w wyjątkowej przygodzie. Przetrwanie na pokrytej piaskiem planecie nie będzie łatwym zadaniem. Ekstremalne warunki pogodowe, w tym śmiercionośne burze piaskowe, gigantyczne robaki i okrutna wojna między różnymi Domami walczącymi o kontrolę nad produkcją Przyprawy a uciskanymi tubylcami wyzyskiwanej planety nadają kształt wyjątkowemu scenariuszowi, który przez lata zainspirował kilka filmów z wielkim sukcesem. Teraz Funcom dołożył wszelkich starań, aby przedstawić go z wielką szczegółowością, wykorzystując grafikę Unreal Engine 5, aby zaoferować fanom ekscytującą przygodę.

Witamy w Arrakis

Diuna była w przeszłości źródłem innych gier, ale wszystkie one należały głównie do gatunku strategii, jak Dune: Spice Wars, która niedawno zachwyciła fanów swoją ekscytującą akcją RTS. Dune: Awakening pozwoli ci eksplorować ogromny otwarty świat w innym typie doświadczenia, którego pierwsze szczegóły zostały ujawnione w transmisji Dune Direct. Soe Gschwind poprowadził stream pełen spektakularnych materiałów z gry, ujawniając, że Dune: Awakening wygląda o wiele lepiej niż wielu się spodziewało.

Do tej pory Dune: Awakening było niczym więcej niż stosem materiałów CGI, ale najnowsze wideo oferuje pierwszy wgląd w rozgrywkę, choć to tylko małe sekwencje. W każdym razie jest to wystarczająco dobre, aby zdać sobie sprawę, że Funcom zdołał odtworzyć Arrakis i nadać mu nowy klimat, który sprawi, że fani będą spieszyć się, aby zanurzyć się w grze, gdy tylko będzie dostępna.

 

 

Film ujawnia również wiele szczegółów na temat mechaniki gry Dune: Awakening, w tym ekscytującą mechanikę przetrwania z brakiem wody u podstaw, bitwy gracz kontra gracz na pustyni oraz system rzemiosła, w którym plany handlowe będą bardzo poszukiwane przez wszystkich graczy. To tylko kilka najważniejszych elementów nowego MMO. Wciąż jednak pozostaje wiele rzeczy, które warto wiedzieć o Dune: Awakening, a my możemy mieć tylko nadzieję, że wideo jest tylko początkiem lepszego procesu komunikacji ze społecznością, który poprzedzi nadejście gry.

Nie ma oficjalnej daty premiery Dune: Awakening, ale gra już teraz przekazuje bardzo dobre wibracje wszystkim chętnym do odkrywania Arrakis w epickiej przygodzie. Jeśli coś jest pewne, to to, że najlepsze oferty na przedsprzedaż Dune: Awakening pojawią się w naszej porównywarce, gdy tylko będą dostępne.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare