FIFA 23 pożegna się z hukiem

FIFA 23 pożegna się z hukiem

Powszechnie wiadomo, że seria FIFA jest jedną z najpopularniejszych serii symulacji sportowych na świecie. Stała się ona jeszcze większa, odkąd PES zdecydował się zmienić swój model monetyzacji i przejść na model free-to-play. Z EA naciskającym na zdobycie większości licencji na drużyny i rozgrywki, coroczna premiera nowej gry FIFA przyciągnęła uwagę większości fanów. Oczywiście taka popularność zawsze była poparta najsilniejszą symulacją, a także wieloma ulepszeniami i funkcjami. FIFA 23 jest kulminacją tego procesu i będzie oznaczać koniec serii, jaką znamy, ponieważ Electronic Arts nie udało się przedłużyć kontraktu z FIFA.

Od przyszłego roku FIFA będzie się nazywać EA Sports FC i nie wiemy jeszcze, jakie nowości ta zmiana przyniesie franczyzie poza zmianą nazwy. Jeśli jednak ktoś myślał, że taka modyfikacja odciągnie graczy od FIFA 23, to EA właśnie udowodniło, że się mylił. Liczby ujawnione podczas ostatniego raportu finansowego potwierdzają bowiem, że FIFA 23 zmiażdżyła swoją poprzedniczkę pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy. W ciągu sześciu miesięcy od premiery FIFA 23 sprzedała się w większej liczbie egzemplarzy niż FIFA 22 w całej swojej historii.

 

 

A co z przyszłością?

Choć może nie jest to zbyt dużym zaskoczeniem po spektakularnej premierze gry, potwierdza to, że seria jest bardziej popularna niż kiedykolwiek. Jeśli EA dobrze rozegra swoje karty, EA Sports FC może mieć przed sobą bardzo świetlaną przyszłość, ponieważ twórcy FIFA muszą tylko kontynuować robienie tego, co robią najlepiej. Istnieją jednak pewne obawy. Czy FIFA wykona ruch, aby ktoś inny wydał grę na jej licencji? Czy wpłynie to na premierę EA Sports FC? Cóż, nie można zaprzeczyć, że EA ma duże doświadczenie w tworzeniu najlepszych gier symulujących piłkę nożną, a to waży na każdym porównaniu. Na odpowiedzi będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Tymczasem, jeśli szukasz najbardziej realistycznej i ekscytującej symulacji piłki nożnej, możesz znaleźć najlepsze oferty na kody FIFA 23 za pomocą naszej porównywarki.

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

72.52zł
FIFA 23
FIFA 23
Zanurz się w zniszczonym przez wojnę uniwersum Warhammer 40,000: Rogue Trader! Porównaj ceny, odkryj świetne oferty na tę epicką grę i zanurz się w galaktyce intensywnych bitew i strategicznych podbojów.
DLCompare Extension
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare