Dragon Age: The Veilguard oferuje poziomy trudności dla każdego gracza

Dragon Age: The Veilguard oferuje poziomy trudności dla każdego gracza

BioWare oświadczyło, że ich celem jest uczynienie Dragon Age: The Veilguard tak inkluzywnym, jak to tylko możliwe, zarówno pod względem narracji, jak i rozgrywki. W wywiadzie dla Game Informer, dyrektor gry Corinne Busche omówiła swoje wysiłki na rzecz uczynienia Dragon Age: The Veilguard grą inkluzywną i poruszyła temat poziomu trudności gry. Ogólnie rzecz biorąc, Dragon Age: The Veilguard będzie zawierać cztery poziomy trudności: Storyteller, Adventurer, Nightmare i Unbound.

Storyteller jest skierowany do graczy, którzy chcą cieszyć się historią i lore Dragon Age bez angażowania się w strategię, personalizację i zorientowaną na akcję rozgrywkę Dragon Age: The Veilguard. Zasadniczo jest to łatwy tryb RPG. Poszukiwacz przygód (Adventurer) jest uważany za tryb normalny i prezentuje idealną równowagę między fabułą a walką, co jest prawdopodobnie trudnością, na której wzorowali się projektanci gry. Koszmar (Nightmare) to tryb trudny dla graczy, którzy chcą przetestować wyzwania w ich najbardziej brutalnej formie.

 

 

Wreszcie, poziom trudności Unbound jest modułowy i pozwala graczom dostosowywać różne modyfikatory, aby dostosować poziom trudności do własnych potrzeb. Wśród opcji jest na przykład system automatycznego celowania dla tych, którzy nie chcą wystawiać na próbę swoich umiejętności strzeleckich. Istnieje również opcja dostosowania czasu walki, aby parowanie było łatwiejsze lub trudniejsze. Niektóre modyfikatory określają, ile obrażeń gracz zadaje potworom i ile obrażeń potwory zadają graczom, a nawet będzie można wyłączyć śmierć, zmieniając Rooka w nieśmiertelnego awatara.

Dragon Age: The Veilguard oferuje cztery poziomy trudności

Dyrektor Corinne Busche twierdzi, że opcje te nie są oszustwami, a jedynie sposobem na udostępnienie gry graczom na wszystkich poziomach umiejętności. Raport na temat Dragon Age: The Veilguard pojawił się w czasie, gdy społeczność ponownie gorąco dyskutowała na temat trudności gry, zwłaszcza w grach FromSoftware. Elden Ring: Shadow of the Erdtree, pierwsze DLC do Elden Ring, zostało niedawno wydane i spotkało się z krytyką wielu graczy ze względu na wysoki poziom trudności. Z jednej strony, wielu starszych fanów FromSoftware stwierdziło, że jest to coś, czego można oczekiwać od każdej z ich gier, gdzie DLC zawsze prezentują bardziej wymagającą zawartość niż podstawowa gra. Z drugiej strony, ponieważ Elden Ring był fenomenem sprzedażowym i przyciągnął nowych graczy do gatunku Soulslike, GOTY 2022 nie uniknęło krytyki.

Niezależnie od tego, co sądzisz o trudnościach w grach, Dragon Age: The Veilguard jest niezachwiany w swoim zaangażowaniu w integrację. Pozwoli graczom o różnych doświadczeniach cieszyć się grą RPG, spełniając swoją obietnicę. Dragon Age: The Veilguard pojawi się jesienią na PlayStation 5, Xbox Series X/S i PC. Możesz sprawdzić naszą porównywarkę najtańszych kluczy cyfrowych do Dragon Age: The Veilguard i odkryć, co czeka na ciebie w nowej grze RPG BioWare.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare