Instant Gaming EU
 
 

DLC Frostpunk: On the Edge zostanie wydane tego lata

DLC Frostpunk: On the Edge zostanie wydane tego lata

Wydany dwa lata temu, Frostpunk opracowany przez 11 bit studios, mógł być kolejną grą typu survival, utopioną w zalewie gier gatunku, który dosłownie eksplodował w ostatnich latach. Ale Frostpunk odniósł sukces, stając się dość popularnym wśród graczy i zdobywając wiele nagród.

Do gry wypuszczono już dwa DLC, The Rifts, które w szczególności dodały mosty, a także nową mapę sprzyjającą ich użyciu. Niedawno w styczniu ukazała się The Last Autumn, która wprowadziła nowy scenariusz, który miał miejsce tuż przed katastrofą, która ukształtowała świat Frostpunk.

Trzecie DLC o nazwie „Project TVADGYCGJR” zostało ujawnione, kiedy ogłoszono Przepustkę Sezonową, i wreszcie mamy o niej trochę nowości. Ostatnie DLC zawarte w Przepustce Sezonowej, Project TVADGYCGJR wreszcie ujawniło swoją prawdziwą nazwę: On The Edge. Zaprezentowany przez dość enigmatyczny krótki zwiastun, zaoferuje zupełnie nowy scenariusz rozgrywający się tuż po wydarzeniach Burzy. Dla przypomnienia świat Frostpunk pogrążył się w epoce lodowcowej po erupcji Krakatoa i Góry Tambora, maskując słońce w 1886 roku. Gracz wciela się w lidera miasta, którego zarządzanie opiera się na kilku mechanizmach, takich jak kontrola zasobów lub szczęście mieszkańców, ale najważniejsze i specyficzne dla gry jest ciepło, które jest wytwarzane przez generator i musi być dystrybuowane w całym mieście.

 

Burza to wydarzenie, które oznacza koniec głównej fabuły gry, a Frostpunk: On the Edge kontynuuje tę historię. Obecnie niewiele wiadomo, poza tym, że rozszerzenie wprowadzi nową mapę i nową mechanikę. Zwiastun pokazuje premierę tego lata, ale możliwe jest, że dokładna data jest już znana. W rzeczywistości, jeśli najedziesz myszką na ikonę DLC Frostpunk: On the Edge na stronie Seam, pojawi się podpowiedź, w której 30 lipca jest wyświetlana jako data premiery.

Będziemy musieli poczekać na oficjalne potwierdzenie, ale w każdym razie jedno jest pewne, Frostpunk: On the Edge nadejdzie już wkrótce, zostanie uwzględniony w Przepustce Sezonowej, ale będzie również dostępny do kupienia osobno, podobnie jak poprzedni dodatek do gry Frostpunk.

14.99zł
Frostpunk
Frostpunk
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare