Instant Gaming EU
 
 

Blizzard obniża cenę klonowania postaci dla Burning Crusade Classic

Blizzard obniża cenę klonowania postaci dla Burning Crusade Classic

Powiedzieliśmy wam o ogromnym dyskomforcie, jaki wywołała cena klonowania jednej z postaci w celu przeniesienia jej na premierę Burning Crusade Classic kilka dni temu. Premiera pierwszego rozszerzenia dla klasycznego doświadczenia, które Blizzard oferuje za darmo wszystkim graczom, którzy mają aktywną subskrypcję World of Warcraft jest tuż za rogiem, i choć większość graczy z zadowoleniem przyjęła zapowiedź, wciąż jest sporo osób, które chciałyby pozostać przy oryginalnym, klasycznym doświadczeniu. Nie ma większego problemu dla tych, którzy chcą całkowicie zignorować Burning Crusade Classic, ale jest sporo graczy, którzy chcieliby zasmakować obu światów. Blizzard ustalił cenę klonowania postaci na jeden z serwerów, które pozostaną na stałe jako oryginalny klasyk, na 35€, co wywołało ogromną falę skarg.

 


Wygląda na to, że skargi te wpłynęły na firmę, która ogłosiła, że obniża cenę do 15€. Menedżer społeczności Blizzarda, Kaivax, wyjaśnił ich decyzję na forum Battle.net.

 

"Nasza pierwotna koncepcja wartości tej usługi była w dużej mierze oparta na tym, jak wyceniamy inne opcjonalne przedmioty i usługi. Chcemy, aby gracze, którzy wybierają królestwa Ery Klasycznej, czuli, że ich wybór wiąże się z możliwością budowania relacji i gildii z innymi graczami, na których mogą liczyć.

Jednakże, w ciągu ostatniego tygodnia otrzymaliśmy bardzo dużo informacji zwrotnych od społeczności i zdecydowaliśmy się obniżyć cenę. Niższa cena prawdopodobnie nadal będzie realizować nasze cele związane z nową usługą, a jednocześnie pozwoli znacznie większej liczbie graczy odkryć opcję grania postaciami zarówno w Classic Era, jak i Burning Crusade Classic."

 

Oczywiście, Blizzard może pobierać opłaty za tego typu usługi, jakie tylko uzna za stosowne, ale oznaczenie całej premieryBurning Crusade Classic jako "skoku na kasę" przez ogromną liczbę graczy nie czyni grze żadnej przysługi, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że już płacisz abonament za grę, a zawartość wcale nie jest nowa. Jak by nie było, Burning Crusade Classic na pewno będzie sukcesem i jest wielu graczy, którzy już od tygodni przygotowują się na jego premierę. Nie wydaje się też, aby Blizzard zamierzał w najbliższym czasie wypuścić patch 9.1 dla Shadowlands, więc jest całkiem prawdopodobne, że większość graczy World of Warcraft ponownie przekroczy Mroczny Portal, aby odwiedzić Outland.

  • Oficjalna strona : World of Warcraft
  • Kategorie : Mmorpg
  • Edytor : Blizzard Entertainment
  • Deweloper : Blizzard Entertainment
  • Tryby : Multiplayer
  • Data wydania : 23 listopada 2004
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare