Instant Gaming EU
 
 

Black Myth: Wukong wypuszcza... "Dziwny" film krótkometrażowy na Chiński Nowy Rok

Black Myth: Wukong wypuszcza... "Dziwny" film krótkometrażowy na Chiński Nowy Rok

Black Myth: Wukong to nadchodząca fabularna gra akcji autorstwa chińskiego dewelopera Game Science, oparta na klasycznej XVI-wiecznej chińskiej powieści Journey to the West. Gra oferuje rozgrywkę podobną do serii "Souls". Zgodnie z filmami z rozgrywki ujawnionymi przez dewelopera, gracz będzie kontrolował małpę opartą na Sun Wukong, określaną w grze jako "Przeznaczony", aby wyruszyć w śmiałą podróż, aby odkryć prawdę ukrytą pod zasłoną chwalebnej legendy z przeszłości.

Z okazji niedawnego Chińskiego Nowego Roku, Game Science opublikowało krótki film zatytułowany "Co w nim widzisz? |Chinese New Year Short Film by Game Science" na swoim kanale YouTube.

 

Krótkometrażowy film opowiada historię młodego mężczyzny, który przyprowadza swoją dziewczynę do domu, aby spotkać się z rodziną w pierwszy dzień Księżycowego Nowego Roku. Zamiast ciepłego powitania, jego rodzice krytykują go za to, że nie spełnia ich oczekiwań. Natomiast jego dziewczyna traktuje go z wielką troską i delikatnością. Nie jest rozczarowana, ale pociesza go, mówiąc, że starał się jak mógł. Wzruszony jej uczuciem, chłopak odzyskuje determinację i odważnie staje przed rodziną, oświadczając, że powinni dać mu jeszcze sześć miesięcy. W tym czasie przysięga się zmienić, aby spełnić oczekiwania zarówno swoich rodziców, jak i swojej dziewczyny. W końcowej scenie widzimy, jak dziewczyna dostrzega małpę podczas górskiej wspinaczki przed końcem filmu.

Po obejrzeniu tego krótkometrażowego filmu wiele osób wyraziło swoje zakłopotanie. Poza szczegółem z małpą pod koniec, film nie ma widocznego związku z bardzo oczekiwaną grą Black Myth: Wukong. Jednak niektórzy fani uważają inaczej. Przeanalizowali oni szczegóły w filmie i powiązali je z procesem produkcji gry Game Science:

Z pozoru film opowiada o facecie, który przyprowadził swoją dziewczynę do rodziców podczas Sylwestra, ale wydaje mi się, że ludzie już to zrozumieli: Facet reprezentuje samego dewelopera, dziewczyna reprezentuje nas, graczy, a rodzice reprezentują inwestora/wydawcę i implikację Tecent i Netease, a facet krzyknął do dziewczyny, proszę, daj mu 6 miesięcy, on się zmieni... To naprawdę dobra deklaracja determinacji ze strony dewelopera, aby zapewnić nas, że będą kontynuować dopracowywanie gry do dnia premiery (która jest tego lata, zaledwie pół roku od teraz). Ponadto, w obliczu krytyki rodziców, syn wyraził swoją pewność siebie, ale wkrótce spanikował z powodu całkowitego wsparcia swojej dziewczyny (nas, fanów i graczy), on (deweloper) obawia się, że nie może spełnić jej (lub w tym przypadku naszych) oczekiwań.

@nickfan16060 - skomentował użytkownik YouTube

Film przedstawia więc determinację dewelopera, by dostarczyć nam, fanom, jak najlepszy produkt. Ale nie mogą też nie martwić się o wysokie oczekiwania społeczności. Obawy zrozumiałe, gdyż jest to pierwszy projekt Game Science. Wielu użytkowników odpowiedziało również na komentarz użytkownika nickfan16060, wyrażając współczucie dla dewelopera i mając nadzieję na udaną premieręBlack Myth: Wukong za sześć miesięcy.

Black Myth: Wukong ukaże się 20 sierpnia 2024 roku na platformach PC i konsolowych. Aby znaleźć najlepsze oferty na wyczekiwaną grę Black Myth: Wukong, sprawdź porównywarkę cen dLcompare.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare