ASKA, nowa gra survivalowa z wikingami

ASKA, nowa gra survivalowa z wikingami

To rok gier survivalowych we wczesnym dostępie. Byliśmy świadkami premiery wielu tytułów z tego gatunku, zwłaszcza po bezprecedensowym sukcesie Palworld. Gry takie jak Soulmask, V Rising i Enshoruded oferują ekscytujące połączenie mechaniki przetrwania i rzemiosła, które może przyciągnąć graczy na wiele godzin. Chociaż wszystkie z nich opierają się na podstawowym założeniu zbierania zasobów i tworzenia tego, czego potrzebujesz, aby przetrwać, każda z nich oferuje nieco inne podejście do gatunku. ASKA niedawno dołączyła do tej listy i ma wiele do zaoferowania, mimo że wciąż znajduje się w fazie wczesnego dostępu.

Długa podróż przed nami

Większość fanów gatunku prawdopodobnie grała kiedyś w Valheim. ASKA również oferuje survivalową przygodę o tematyce wikingów, ale znacznie różni się od gry stworzonej przez Iron Gate AB. W sandboksowym survivalu gracz ma całkowitą swobodę w wyznaczaniu własnych celów, aby przetrwać i rozwijać się w niebezpiecznym świecie. Jednak w ASKA możesz skorzystać z pomocy innych wikingów, których możesz przywołać za pomocą krwi Jotum. Zaczynają oni jako budowniczowie, ale w miarę postępów w grze mogą specjalizować się w różnych czynnościach. Możesz wykorzystać ich do pomocy w wykonywaniu zadań, od zbierania zasobów po budowanie struktur i nie tylko. Wkrótce po rozpoczęciu gry będziesz mieć grupę tych, którzy pracują nad stworzeniem samowystarczalnej osady. W przeciwieństwie do innych gier, ASKA pozwala zautomatyzować wiele zadań z ich pomocą, dzięki czemu możesz robić, co chcesz w grze.

 

 

ASKA oferuje szeroką gamę mechanik rozgrywki, które sprawią, że będziesz wystarczająco zajęty zarządzaniem swoją osadą. Gra oddaje do twojej dyspozycji proceduralnie generowany świat, który możesz eksplorować i odkrywać jego sekrety. Gra jest jednak wciąż w fazie wczesnego dostępu i ma duży potencjał, jeśli chodzi o rozwój. Wielu graczy zdecydowało się już dać jej szansę, a jej recenzje na Steam są bardzo pozytywne.

Będziemy mieć oko na ASKA, aby zobaczyć, jak ewoluuje z czasem, mając nadzieję, że doświadczenie będzie jeszcze lepsze. W międzyczasie, jeśli chcesz spróbować i wesprzeć deweloperów, skorzystaj z naszej porównywarki, aby uzyskać tani klucz Steam do ASKA i być gotowym na wyzwanie w świecie wikingów.

77.46zł
ASKA
ASKA
  • Oficjalna strona : ASKA
  • Kategorie : Gry akcji , Przygodowe , Symulatory
  • Edytor : Thunderful Publishing AB
  • Deweloper : Sand Sailor Studio
  • Tryby : Solo, Co-op
  • Data wydania : 20 czerwca 2024
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare