Animal Well może być najlepszą grą niezależną tego roku

Animal Well może być najlepszą grą niezależną tego roku

Odkąd Animal Well zostało ogłoszone w styczniu 2023 roku, gra przyciągnęła wiele uwagi. W dużej mierze dlatego, że jest to pierwsza gra wydana przez niezależną firmę Bigmode, założoną przez słynnego YouTubera videogamedunkey, Jasona Gastrowa i jego żonę Leah.

Jak stwierdził Gastrow w filmie zapowiadającym jego firmę: "Myślę, że wniesiemy szaloną wartość na rynek, a najważniejsze jest: pomóc dobrym grom odnieść sukces i pomóc im odnieść sukces w przyszłości". Współzałożycielka Leah Gastrow powiedziała, że ich ostatecznym celem jest "stworzenie katalogu unikalnych, wysokiej jakości gier, którymi można się cieszyć przez wiele lat".

W dniu 9 maja 2024 r. gra Animal Well została oficjalnie wydana na PlayStation 5, Windows i Nintendo Switch, a 10 maja na kanale YouTube videogamedunkey pojawił się film z zapowiedzią/wywiadem:


Animal Well to gra wideo z gatunku metroidvania opracowana przez Shared Memory i opublikowana przez Bigmode. Gracz kontroluje bloba i eksploruje labirynt wypełniony zwierzętami. Animal Well obraca się wokół eksploracji poprzez nieliniowe platformówki i rozwiązywanie zagadek. Deweloper stwierdził, że mapa "nie jest tak duża jak w niektórych grach, ale ma być znacznie gęstsza".

W wywiadzie z jedynym deweloperem gry, Billym Basso, stwierdził on, że gra wykorzystuje niestandardowy silnik zaprojektowany przez niego samego. Animal Well jest renderowane w różnych warstwach, przy użyciu różnych technik oświetlenia, symulacji płynów i efektów cząsteczkowych, aby nadać grafice 2D poczucie głębi. Silnik ma również bardzo niskie opóźnienia, co pozwala na precyzyjne platformowanie.

W momencie premiery gra Animal Well spotkała się z "powszechnym uznaniem" ze strony krytyków, uzyskując 91 punktów w serwisie Metacritic i przytłaczająco pozytywne oceny na platformie Steam. Richard Wakeling z GameSpot podkreślił unikalne podejście gry do tradycyjnych przedmiotów, oprawę wizualną i zalany neonami świat, przyznając jej ocenę 90 i zauważając, że gra "na pierwszy rzut oka może wyglądać na przestarzałą i znajomą, ale ta studnia jest przepastna i nieprzewidywalna." Rebekah Valentine z IGN przyznała grze Animal Well ocenę 9/10, opisując ją jako "piękną, wielowarstwową łamigłówkę, która jest zarówno zabawna, gdy po prostu się nią bawisz, jak i zachwycająca, gdy powoli ją otwierasz".

Z 20 godzinami unikalnej rozgrywki i niezwykle małym rozmiarem gry wynoszącym zaledwie 40 MB, Animal Well zapowiada się na bardzo wartościowe doświadczenie dla tych, którzy chcą zanurzyć się w wyjątkowym świecie Metroidvania. Na co więc czekasz? Wypróbuj Animal Well już teraz, korzystając z naszej porównywarki cen.

62.99zł
Animal Well
Animal Well
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare