Zoochosis wygląda przerażająco w najnowszym zwiastunie gry

Zoochosis wygląda przerażająco w najnowszym zwiastunie gry

Gatunek horroru zawsze był w centrum uwagi wielu graczy na przestrzeni lat, z popularnymi grami typu mutiplayer horror, takimi jak Lethal Company, Content Warning, survival horrorami, takimi jak The Outlast Trials lub Resident Evil 4 Remake, a zwłaszcza niedawnym wzrostem popularności psychologicznych horrorów, takich jak Buckshot Roulette.

Wkraczając na rynek horrorów, niezależny deweloper i wydawca Clapperheads po raz pierwszy ogłosił swój najnowszy horror psychologiczny zatytułowany Zoochosis 16 stycznia 2024 roku.

Odkąd po raz pierwszy ujawniono oficjalny zwiastun Zoochosis, gra zyskała wiele uwagi ze względu na wyjątkową oprawę i koncepcję horroru. Edwin Evans-Thirwell z Rock Paper Shotgun pochwalił grę jako "otwarty hołd dla The Thing". PCGamesN porównał ją do określenia "Resident Evil spotyka Planet Zoo", a Dread Central opisał grę jako "The Thing spotyka zoo".

26 marca 2024 r. ukazał się również zwiastun rozgrywki dla Zoochosis, który w krótkim czasie zdobył dużą liczbę wyświetleń na YouTube:


W Zoochosis gracze wcielają się w rolę opiekuna w zoo, doświadczającego swojej pierwszej nocnej zmiany, podczas której odkrywa, że zwierzęta w zoo zaczęły mutować. Rozgrywka obraca się wokół tworzenia szczepionek, leczenia zmutowanych zwierząt i rozwikłania tajemnicy stojącej za nagłą epidemią w zoo.

To twoja pierwsza nocna zmiana jako opiekun zoo. Dowiadujesz się, że niektóre zwierzęta są zarażone i zamieniają się w mutanty. Uratuj je i siebie. Rozwikłaj tajemnicę zoo. Wybieraj mądrze. Twoje wybory zadecydują o zakończeniu gry.

Na pierwszy rzut oka Zoochosis wydaje się opierać swój główny motyw na formie psychozy, która rozwija się u zwierząt trzymanych w niewoli w ogrodach zoologicznych, dzieląc tę samą nazwę i dodając do niej zwrot akcji. W prawdziwym życiu zoochoza przejawia się w tak zwanych stereotypowych zachowaniach lub stereotypiach, które często są monotonnymi, obsesyjnymi, powtarzającymi się czynnościami, które nie służą żadnemu celowi. Mówiąc wprost, zoochoza jest udręką psychiczną uwidocznioną przez nienormalne zachowanie i jest powszechnym wskaźnikiem złego dobrostanu.

Twórcy poinformowali również, że gra będzie zawierać kilka możliwych zakończeń, które będą się różnić w zależności od decyzji gracza dotyczących tego, które zwierzęta uratować, a których unikać.

Dodatkowo, Zoochosis jest odtwarzane z perspektywy kamery ciała, dodając warstwę immersji do doświadczenia.

Zoochosis ukaże się w drugim kwartale 2024 roku na Windows. Upewnij się, że nie przegapisz tego najnowszego horroru, korzystając z narzędzia porównywania cen dLcompare, aby zamówić Zoochosis w przedsprzedaży.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare