Instant Gaming EU
 
 

The Vale: Shadow of the Crown, gra dźwiękowa ma demo na PC

The Vale: Shadow of the Crown, gra dźwiękowa ma demo na PC

Nie minęło tak dużo czasu, tylko kilka lat, odkąd zaczęliśmy rozmawiać o dostępności w grach wideo. Nawet jeśli przed nami jeszcze długa droga do tego, aby stały się one naprawdę dostępne dla wszystkich, to w ostatnich latach widzieliśmy pewne inicjatywy, które sprawiają, że coś się dzieje.

The Vale: Shadow of the Crown, opracowany przez Falling Squirrel, jest jedną z nich. Jest to przygodowa gra akcji, lecz nie do końca taka jak inne, ponieważ jest w całości dźwiękowa. Grasz jako siostra króla, który właśnie objął tron i jesteś mianowana strażniczką lochu, ale Twój konwój zostaje zaatakowany po drodze. Dlatego też jesteś zdana na siebie i musisz starać się przetrwać, znajdując zasoby i sojuszników.The Vale: Shadow of the Crown oferuje bezprecedensowe przeżycia w grze, ponieważ możesz zaufać tylko swojemu słuchowi. Oczywiście gra oferuje system audio 3D. Dlatego też gra jest dostępna dla wszystkich, a w szczególności dla niewidomych i niedowidzących graczy, a to jest coś dość rzadkiego. Teraz możesz przekonać się na własnej skórze jak działa The Vale: Shadow of the Crown, ponieważ możesz pobrać darmowe demo na Steam. W tej chwili gra jest jednak dostępna tylko w języku angielskim i choć ogłoszono, że zostanie wydana na Xboxie i PC, nie ma jeszcze ostatecznej daty premiery.

Dostępność jest tematem, o którym w świecie gier wideo wciąż bardzo mało się mówi, ale rzeczy zaczynają się zmieniać. Możemy mówić na przykład o firmie Microsoft, która ogłosiła w 2018 roku wprowadzenie kontrolera adaptacyjnego Xbox. Oprócz oferowania kontrolera bardziej odpowiedniego dla graczy z ograniczoną mobilnością, jest również hub, który pozwala na podłączenie serii akcesoriów. Firma Logitech opracowała również szereg specjalnie dedykowanych urządzeń peryferyjnych, które pozwalają na granie w większość gier na rynku.


Po stronie gier widzieliśmy tytuły takie jak Assassin's Creed Odyssey czy Gears 5 oferujące opcje i ustawienia pozwalające na większą dostępność. Znamy również serię Just Dance, która wprowadziła utwory z choreografiami, które mobilizują tylko górną część ciała.

W każdym razie, wydaje się, że pojawia się chęć zmiany rzeczy, The Vale: Shadow of the Crown jest tego doskonałym przykładem i każdy może na tym skorzystać.

71.99zł
The Vale
The Vale
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare