Silica to połączenie RTS i FPS osadzone w świecie pełnym błędów

Silica to połączenie RTS i FPS osadzone w świecie pełnym błędów

Silica, dostępna obecnie w ramach wczesnego dostępu, to gra dewelopera Bohemia Incubator należąca do starego i niemal zapomnianego gatunku: "skrzyżowania FPS i RTS". Rozgrywająca się na pustynnej planecie Batlarus gracze muszą walczyć z hordami kontrolowanych przez umysły rojów owadów, jednocześnie zarządzając swoimi zasobami i budując armię. Zwiastun gry Silica można obejrzeć tutaj:

 

 

Polowanie na robale

Podobnie jak w Diunie, planeta Batlarus jest bogata w krystaliczny surowiec zwany krzemionką, a dwie ludzkie frakcje walczą o kontrolę nad nim. Na nieszczęście dla obu, rodzime owady nie zamierzają przyjąć tej inwazji bezczynnie. Wszyscy, którzy próbują zebrać kryształy, muszą walczyć z hordami owadów kontrolowanych przez umysły rojów.

Elementy RTS gry pozwalają graczom budować bazy, szkolić jednostki i zbierać zasoby. Elementy FPS pozwalają graczom przejąć kontrolę nad poszczególnymi jednostkami i walczyć z perspektywy pierwszej osoby. To unikalne połączenie gatunków tworzy naprawdę wciągające i wymagające doświadczenie.

Wcielając się w ludzką frakcję, gracze mogą grać jako piechota lub dowódca. Piechota to tryb FPS, który bardzo przypomina Starship Troopers. Wybierasz jedną z pięciu klas piechoty i walczysz pieszo lub korzystasz z pojazdów, takich jak Quad, Harvester lub Siege Tank.

Jako dowódca grasz z orbity, budując struktury, przydzielając żniwiarzy i kierując oddziałami tam, gdzie potrzebujesz, aby ukończyć misje. Inspiracje Starcraftem i Diuną są tu bardzo widoczne.

Oczywiście można też wcielić się w obce owady, mentalnie przełączając się między różnymi jednostkami, takimi jak ukryty Krab, szybki Łowca czy ciężko opancerzony Goliat. W sumie dostępnych jest osiem klas kosmitów.

Jest też tryb Arena, deathmatch tylko FPS, który pozwoli graczom wybierać między różnymi jednostkami bojowymi.

Silica jest już dostępna

Silica jest obecnie dostępna we wczesnym dostępie na PC za pośrednictwem Steam. Gra pozostanie we wczesnym dostępie przez około rok, aby uzyskać i dostosować się do opinii graczy. Sprawdź najlepsze ceny klucza Silica na PC z naszych ofert.

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

75.47zł
Silica
Silica
Zanurz się w zniszczonym przez wojnę uniwersum Warhammer 40,000: Rogue Trader! Porównaj ceny, odkryj świetne oferty na tę epicką grę i zanurz się w galaktyce intensywnych bitew i strategicznych podbojów.
DLCompare Extension
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare