Popularność Fallouta gwałtownie wzrosła po premierze serialu telewizyjnego

Popularność Fallouta gwałtownie wzrosła po premierze serialu telewizyjnego

Kilka dni temu wspominaliśmy, że next-genowa łatka do Fallout 4 pojawiła się w samą porę na premierę serialu telewizyjnego Fallout na Amazon Prime Video, ale najnowsza odsłona głównej serii gier wideo nie jest jedyną, która na tym skorzystała. Liczba graczy zanurzonych w uniwersum Fallout wzrosła wykładniczo od czasu udostępnienia serialu. Liczba jednoczesnych graczy w Fallout 76, Fallout: New Vegas i Fallout 4 na Steam jest wyższa niż kiedykolwiek. Fallout 4 osiągnął szczyt 83 000 jednoczesnych graczy przez cały weekend, co stanowi ponad trzykrotność poprzedniej liczby. Ponadto Fallout 76 ustanowił nowy rekord z prawie 40 000 graczy na platformie Valve.

Podwójna liczba graczy, podwójna zabawa

Liczby podane przez Steam DB dowodzą, że liczba graczy w grach Fallout wzrosła średnio dwukrotnie. Bethesda Softworks może być z tego powodu naprawdę zadowolona, ponieważ długowieczna post-apokaliptyczna seria jest teraz bardziej popularna niż kiedykolwiek. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku CD Projekt Red z Edgerunners, serialem animowanym na Netflix inspirowanym Cyberpunkiem 2077. Po jego premierze popularność gry poszybowała w górę, co w znacznym stopniu pomogło doprowadzić grę do miejsca, w którym znajduje się obecnie, wraz z wydaniem rozszerzenia Phantom Liberty. Coś podobnego stało się z Wiedźminem 3: Dziki Gon.

 

 

Gry wideo okazały się doskonałym źródłem inspiracji dla seriali telewizyjnych i z pewnością zobaczymy ich więcej w przyszłości ze względu na sukces Fallouta i innych. Jednak niektórzy deweloperzy są temu całkowicie przeciwni. Były główny scenarzysta Dragon Age, David Gaider, stwierdził na przykład, że byłby to bardzo zły pomysł:

"Pozbawiasz grę elementu interaktywnego i zostajesz z dość sztampową, standardową historią fantasy. Wydestylowanie elementów każdej z nich, które czynią je wyjątkowymi, wymagałoby dość głębokiego nurkowania".

Nie wydaje się, aby tak było w przypadku Fallouta, ponieważ liczba graczy eksplorujących postapokaliptyczne pustkowia serii stale rośnie z dnia na dzień. Jeśli jeszcze nie odkryłeś uniwersum Fallout, powinieneś skorzystać z naszej porównywarki, aby znaleźć najlepsze oferty na Fallout 4, Fallout 76 i Fallout: New Vegas. Ponadto, klasyki takie jak Fallout, Fallout 2, Fallout 3 i Fallout Tactics oferują inne podejście do serii.

  • Oficjalna strona : Fallout New Vegas
  • Kategorie : Gry akcji
  • Edytor : Bethesda Softworks
  • Deweloper : Obsidian Entertainment
  • Tryby : Solo
  • Data wydania : 21 października 2010
15.53zł
Fallout 4
Fallout 4
0.30zł
Fallout 76
Fallout 76
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare