Instant Gaming EU
 
 

Pokémon Legends Z-A zapowiedziane podczas Pokémon Presents

Pokémon Legends Z-A zapowiedziane podczas Pokémon Presents

Transmisja na żywo Pokémon Presents przyniosła kilka ekscytujących wiadomości na temat jednej z najbardziej znanych franczyz na świecie. Wśród aktualizacji dla Pokémon Go, ujawnienia nowej aplikacji o nazwie Pokémon Trading Card Game Pocket i wydarzeń w grze dla głównych gier, Game Freak rozjaśnił światło reflektorów zapowiedzią Pokémon Legends Z-A, drugiej pozycji w sadze Legends. Ten spinoff wstrząsa tradycyjną rozgrywką serii, wprowadzając elementy akcji i swobodę eksploracji - mechanikę przyjętą w głównych tytułach Pokémon Scarlet i Pokémon Violet.

Podczas gdy wiele przecieków i fanów spodziewało się remake'u Pokémon Black i White, gier osadzonych w regionie Unova, wydaje się, że zostali zaskoczeni tym pokoleniowym skokiem. Akcja Pokémon Legends Z-A rozgrywa się w Lumiose City, mieście inspirowanym Paryżem, stolicą Francji, służącym jako centralny ośrodek w regionie Kalos, będącym tłem dlaPokémon Xi Y.

 

 

Pokémon Legends: Arceus, gracze eksplorowali region Sinnoh, znany jako Hisui, w przeszłości. W tym czasie wszystko było bardziej analogiczne, w tym Pokédex i system przechowywania. Zamiast przechowywać Pokémony na komputerze, są one trzymane na farmie, co wymaga wizyt w celu zmiany stron lub okazania miłości cennym zwierzakom. Pokédex jest bardziej ręczny i ręcznie robiony, przypominając notatnik w czasach pozbawionych technologii. Schwytane Pokémony mają zapisaną wagę i rozmiar, a czarno-białe zdjęcia wraz z krótkim opisem towarzyszą tym, którzy byli tylko świadkami.

Nowa odsłona sagi wydaje się mieć bardziej współczesne podejście, ale prawdopodobnie zaprezentuje podobne funkcje, takie jak uniki gracza. Chociaż nie ma zbyt wielu informacji na temat rozgrywki w Pokémon Legends Z-A, Game Freak zasugerował powrót Mega Ewolucji, mechaniki wprowadzonej w Pokémon X i Y. Oficjalna strona internetowa nie zawiera również żadnych dodatkowych szczegółów poza prezentacją. Wierzymy, że mechanika nie będzie tak archaiczna jak w Pokémon Legends: Arceus, a sprawy potoczą się tak, jak są tradycyjnie znane w głównych grach.

Pokémon Legends Z-A ukaże się na Switchu w 2025 roku. Wiele wskazuje na to, że Switch 2 zadebiutuje w tym samym roku, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to jedna - jeśli nie pierwsza - gra cross-genowa na konsole nowej generacji Nintendo. Jeśli chcesz doświadczyć drugiej iteracji gry RPG akcji Pokémon z półotwartym światem, miej oczy szeroko otwarte w naszej porównywarce najtańszych ofert na Pokémon Legends: Z-A w oczekiwaniu na jej publiczny debiut.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare