Paper Mario: The Thousand-Year Door ma datę premiery

Paper Mario: The Thousand-Year Door ma datę premiery

Podczas obchodów Mario Day 10 marca, Nintendo skorzystało z okazji, aby ogłosić nowy film Super Mario Bros autorstwa Illumination, wraz z datą premiery Luigi's Mansion 2 i Paper Mario: The Thousand-Year Door, zaplanowanej na 23 maja.

Turowa gra RPG została po raz pierwszy wydana na GameCube 22 lipca 2004 roku w Japonii, a następnie 11 października 2004 roku w USA. Wersja na Switcha zawiera odświeżoną grafikę i dodatkowe zmiany, które sprawiają, że gra jest łatwiejsza w odbiorze. W zeszłym roku Nintendo wydało remake Super Mario RPG, gry Super Nintendo, która teraz ma odświeżony wygląd, nową mechanikę i, co najlepsze, zachowuje tytuł, który od dawna nie był w centrum uwagi.

 

 

W Paper Mario: The Thousand-Year Door, zła organizacja X-Nauts poszukuje skarbu ukrytego za Tysiącletnimi Drzwiami. Aby uniemożliwić złoczyńcom zdobycie skarbu, Mario korzysta z mapy księżniczki Peach i wyrusza z sojusznikami do nowego świata. Gra RPG zawiera kultowe dla serii ataki na czas oraz elementy takie jak awansowanie i nauka nowych umiejętności. Ekskluzywnie dla tej gry, każdy segment rozgrywki odbywa się wraz z publicznością, którą gracz musi zadowolić, jeśli chce zdobyć SP, aby kontynuować uwalnianie potężnych ruchów Crystal Star.

Super Mario RPG było pierwszą grą Mario w uniwersum RPG. Wyprodukowana wówczas przez SquareSoft, twórcę Final Fantasy, gra utorowała Nintendo drogę do dalszego inwestowania w gry RPG z ulubionym hydraulikiem świata. Doprowadziło to do powstania serii Paper Mario na Nintendo 64 oraz serii Mario & Luigi na konsolach przenośnych. Wygląda jednak na to, że japoński deweloper chciał pominąć pierwszy tytuł z serii i przeszedł od razu do Paper Mario: The Thousand-Year Door z GameCube'a. Najnowszą grą z serii jest Paper Mario: The Origami King, wydana w 2020 roku na konsolę Nintendo Switch.

Fani spekulują, dlaczego Nintendo wybrało Paper Mario: The Thousand-Year Door zamiast innych. Biorąc pod uwagę sprzedaż, remaster Super Paper Mario z Wii mógłby mieć więcej sensu, ponieważ sprzedał się wtedy w ponad 4 milionach egzemplarzy. Gra nie jest jednak stricte turową grą RPG, jak pozostałe i skupia się bardziej na elementach RPG akcji.

Paper Mario: The Thousand-Year Door pojawi się na Nintendo Switch 23 maja 2024 roku. Fani klasycznych turowych gier RPG lub ci, którzy po prostu chcą wyruszyć w kolejną podróż Mario i jego drużyny, powinni mieć oko na naszą porównywarkę najlepszych ofert na Paper Mario: The Thousand-Year Door i przygotuj się na przeżycie papierowego świata wypełnionego wieloma przygodami.

  • Kategorie : Przygodowe , Gry fabularne
  • Edytor : Nintendo
  • Deweloper : Intelligent Systems
  • Tryby : Solo
  • Data wydania : 23 maja 2024
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare