NIS America ogłasza Ys X: Nordics

NIS America ogłasza Ys X: Nordics

NIS America ogłosiło, że Ys X: Nordics, najnowsza odsłona legendarnej serii Ys, ukaże się 25 października 2024 roku na Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5 i PC za pośrednictwem Steam, Epic Games Store i GOG. Wersje PC będą zawierać japońską opcję tekstową, podczas gdy zarówno wersje PC, jak i konsolowe będą miały japońskie i angielskie audio. Ys X: Nordics to RPG akcji z 2023 roku opracowane przez Nihon Falcom. Gra, będąca częścią serii Ys, została wydana w Japonii na PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch we wrześniu 2023 roku.

 

 

Adol Christin powraca w Ys X: Nordics

Ys X: Nordics to przełomowa odsłona legendarnej serii Ys. Najnowsza odsłona serii oferuje ekscytującą, szybką walkę, wzruszającą historię nieprawdopodobnych sojuszników i eksplorację morską w tętniącej życiem Zatoce Obelia. Po fatalnym spotkaniu na morzu, rudowłosy młody poszukiwacz przygód Adol Christin i dumny pirat Karja Balta zostają związani przeznaczeniem - i tajemniczą mocą Many. Szukając sposobu na zerwanie mistycznych więzi, które ich łączą, wkrótce zostają uwikłani w konflikt między dwiema frakcjami: morskimi wojownikami znanymi jako Normanowie oraz enigmatycznym i pozornie nieśmiertelnym Griegrem. Aby ocalić mieszkańców Zatoki Obelia, Adol i Karja muszą odkryć głębię ich nieoczekiwanej więzi i mocy, jaką im daje.

Nihon Falcom słynie z ciągłości narracyjnej w swoich seriach RPG. Seria Trails od lat podąża za tą samą fabułą, nawet jeśli wprowadza nowe postacie, kontynenty i wątki. Dziś ukazała się gra The Legend of Heroes: Trails through Daybreak, rozpoczynająca nowy wątek po swojej poprzedniczce, The Legend of Heroes: Trails into Reverie. W wywiadach dyrektor generalny Nihon Falcom, Toshihiro Kondo, wyraził zamiar przeniesienia starszych tytułów na obecne konsole w formie remake'ów lub remasterów.

Seria Ys podąża podobną ścieżką. Główny bohater, Adol Christin, pojawia się we wszystkich głównych grach Ys . Jednak w przeciwieństwie do Trails, seria Ys niekoniecznie podąża za ciągłością wydawanych tytułów. Ys X: Nordics jest bezpośrednią kontynuacją drugiej gry, Ys II: Ancient Ys Vanished: The Final Chapter, w którą można zagrać w kolekcji Ys I & II Chronicles+. Tymczasem Ys IX: Monstrum Nox, ostatni tytuł wydany na arenie międzynarodowej, jest osadzony na końcu kanonicznej osi czasu Ys .

Niezależnie od tego, gracze mogą cieszyć się Ys, nie przejmując się zbytnio linią czasową wydarzeń, ponieważ każda gra może być rozgrywana jako samodzielna. Możesz mieć oko na naszą porównywarkę najlepszych ofert na Ys X: Nordics, gdy pojawi się na Switch, PlayStation 4 i 5 oraz PC 25 października 2024 roku.

321.92zł
Ys X Nordics
Ys X Nordics
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare