Nintendo oficjalnie potwierdza istnienie następcy Switcha

Nintendo oficjalnie potwierdza istnienie następcy Switcha

Nintendo oficjalnie potwierdziło istnienie następcy swojej hybrydowej konsoli Switch. Wiadomość przekazał sam prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa. Według Furukawy, Nintendo ogłosi następcę Nintendo Switch w tym roku fiskalnym, który rozpoczął się w kwietniu i potrwa do marca 2025 roku. W tym samym ogłoszeniu Furukawa stwierdził jednak, że w czerwcu odbędzie się Nintendo Direct dotyczący linii gier Nintendo Switch na drugą połowę 2024 roku. Jednak, aby złagodzić oczekiwania, prezes powiedział, że w tym Direct nie będzie żadnych informacji dotyczących następcy Switcha.

 

 

Po wielu spekulacjach, plotkach i przeciekach, Nintendo w końcu potwierdziło istnienie następcy Switcha. Niektórzy spekulują, że nowa konsola zadebiutuje w marcu 2025 roku, a jej ogłoszenie zarezerwowano na jesień 2024 roku. Inni, bardziej pesymistyczni, uważają, że najnowsza konsola Nintendo pojawi się dopiero w 2026 roku. Tymczasem japoński wydawca przygotowuje nowy Direct na czerwiec, aby zaprezentować nowe gry na hybrydową konsolę. Póki co, na ten rok zaplanowano jedynie dwie premiery własne - Luigi's Mansion 2 HD oraz Paper Mario: The Thousand-Year Door Remake.

Podczas raportu fiskalnego Nintendo ogłosiło, że dwie ostatnie premiery własne, Princess Peach: Showtime! i Mario vs. Donkey Kong przekroczyły próg 1 miliona sprzedanych egzemplarzy. Czerwcowy Direct powinien uzupełnić ofertę Switcha, choć eksperci spekulują, że prezentacja będzie wypełniona zapowiedziami kolejnych remasterów i remake'ów.

Raport fiskalny potwierdził również, że Switch sprzedał się do tej pory w łącznej liczbie 141 milionów sztuk. Jeśli konsola utrzyma to tempo, ma solidny potencjał, aby przekroczyć sprzedaż Nintendo DS (154 miliony sztuk) i PlayStation 2 (155 milionów sztuk). Dlatego też niektórzy szacują, że jesienią Nintendo ogłosi następcę Switcha wraz z Metroid Prime 4, grą cross-generacyjną. Metroid Prime Remastered został zapowiedziany i usunięty w cień, odzyskując fanów na całym świecie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby podczas pokazu Direct ogłoszono Metroid Prime Remastered 2 i wydano go od razu.

Poza faktem, że w czerwcu odbędzie się Nintendo Direct, a następca Switcha istnieje, reszta to tylko domysły. Furukawa może też grać nieśmiało, próbując zmylić oczekiwania graczy. Tymczasem jedyne, co możemy zrobić, to cieszyć się wspaniałą biblioteką Switcha. Możesz sprawdzić naszą porównywarkę najtańszych kluczy do Endless Ocean Luminous, najnowszą własną grę Nintendo, która zabiera graczy do eksploracji rozległej niebieskiej przestrzeni naszej planety.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare