Neva to emocjonująca platformówka logiczna od twórców Gris

Neva to emocjonująca platformówka logiczna od twórców Gris

Ostatnia prezentacja PlayStation ma w zanadrzu coś więcej niż tylko tytuły AAA. Neva to przepięknie wyglądająca platformówka logiczna, która bardzo przypomina poprzednią grę studia Nomada, Gris. Neva zawiera "platformówki, łamigłówki i walkę z potwornymi wrogami, z minimalnym interfejsem użytkownika, delikatną grafiką, wysokiej jakości tradycyjną animacją i nawiedzoną muzyką". A jeśli Gris jest czymś, co można ominąć, gracze będą ronić sporo łez. Porywającą animację Nevy można obejrzeć w zwiastunie tutaj:

 

 

Samotny wilk i młode

Zwiastun przypomina Księżniczkę Mononoke Studia Ghibli z bohaterką-wojowniczką i ogromnym wilkiem. Wojowniczka traci jednak swojego wilczego towarzysza podczas bitwy ze zepsutymi istotami i musi sama wychowywać młode swojego przyjaciela. Z czasem nawiązuje bliską relację z młodym, które dojrzewa do dorosłego wilka. Para musi podróżować przez rozpadający się świat, gdzie ich więź zostanie przetestowana przez doświadczenie.

Podczas gdy Gris było eksploracją żałoby z perspektywy młodej kobiety, emocjonalne tematy Nevy koncentrują się bardziej na rodzicielstwie. Według twórców gra została zainspirowana posiadaniem dzieci w świecie stojącym w obliczu pandemii, zmian klimatycznych i wojny:

"Postanowiliśmy skoncentrować nasze wysiłki na stworzeniu gry o relacjach, jakie mamy z naszymi dziećmi i rodzicami oraz o tym, jak emocjonalnie odnosimy się do nich w często skomplikowanych kontekstach. Byliśmy zainteresowani zbadaniem, jak te relacje zmieniają się w czasie".

Deweloperzy chcieli również zbadać tematy związane z wpływem człowieka na środowisko, reprezentowane przez czarne, smoliste duchy widoczne w zwiastunie.

Niewiele więcej informacji jest dostępnych na temat gry, z wyjątkiem tego, że ukaże się ona w 2024 roku na PC, PS5, Nintendo Switch i Xbox X|S. Wypatruj klucza Neva na PS5 i nie tylko, z naszej porównywarki.

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

  • Oficjalna strona : Neva
  • Kategorie : Przygodowe
  • Edytor : Devolver Digital
  • Deweloper : Nomada Studio
  • Tryby : Solo
  • Data wydania : 2024
Zanurz się w zniszczonym przez wojnę uniwersum Warhammer 40,000: Rogue Trader! Porównaj ceny, odkryj świetne oferty na tę epicką grę i zanurz się w galaktyce intensywnych bitew i strategicznych podbojów.
DLCompare Extension
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare