Flintlock: The Siege of Dawn otrzymuje rozszerzony zwiastun rozgrywki.

Flintlock: The Siege of Dawn otrzymuje rozszerzony zwiastun rozgrywki.

A44 Games i Kepler Interactive (Ultros, Pacific Drive) udostępniły rozszerzony przegląd rozgrywki w nadchodzącej grze Flintlock: The Siege of Dawn. Gra jest RPGiem akcji, choć wielu uważa ją za Soulslike'a. Jednak Flintlock: The Siege of Dawn jest bliższy Star Wars Jedi: Survivor niż do Elden Ring. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące rozgrywki, proponujemy obejrzeć poniższy zwiastun:

 

 

Flintlock: The Siege of Dawn umieszcza graczy w wysłużonych butach Nor Vanek w świecie Kian, eksperta od broni flintlock w armii koalicyjnej. Ten saper, wraz ze swoim mistycznym partnerem Enki, znajdują się w nieustającej walce z bogami i nieumarłymi. Dziesięć lat po otwarciu Drzwi do Wielkich Podziemi, bogowie i ich armie umarłych zaczęły przemierzać ziemię. Gracze będą doskonalić swoje umiejętności bojowe, walcząc z potwornymi wrogami, łącząc broń białą i flintlokową z niszczycielską magią.

Flintlock: The Siege of Dawn ma rozgrywkę Soulslite

Deweloperzy twierdzą, że Flintlock: The Siege of Dawn zachowuje pewne elementy Soulslike'owe, ale wzbogaca swoje ruchy o szybkie i zwinne akcje, aby stworzyć dynamiczne i wybuchowe bitwy. W zwiastunie można zauważyć, że bohater nie ma paska wytrzymałości, który jest dominującym elementem w grach Soulslike. Ten styl walki został pieszczotliwie nazwany Soulslite przez A44 Games.

Flintlock: The Siege of Dawn zawiera system parowania i kontr wspierany przez trzy różne kategorie broni Nor Vanek: broń do walki wręcz, pistolety flintlockowe i broń flintlockową. Broń do walki wręcz jest jej podstawowym atakiem, oferującym różne modyfikatory w zależności od broni, którą dzierży. Atakowanie w zwarciu odzyskuje czarny proch, surowiec używany do strzelania z pistoletów. Broń flintlockowa i granaty to potężne narzędzia, ale o ograniczonym zastosowaniu. Gdy skończy się amunicja, będzie można ją ponownie załadować dopiero po odpoczynku.

W miarę postępów w świecie Kian gracze mogą rekrutować byłych członków armii koalicyjnej. Niektórzy rekruci odblokowują nowe zdolności rzemieślnicze i zawartość zadań. Aby ulepszyć lub kupić nową broń, zużywana jest reputacja, jedyna waluta w grze. Reputacja to także punkty doświadczenia, które można wydać na rozwój i naukę nowych umiejętności lub na zakup i ulepszenie ekwipunku.

Flintlock: The Siege of Dawn ma zadebiutować tego lata na konsolach Xbox Series X|S, PlayStation 5 i PC za pośrednictwem Steam i Epic Games Store. Osoby zainteresowane grą mogą sprawdzić naszą porównywarkę najlepszych ofert na klucz do gry Flintlock: The Siege of Dawn gdy ukaże się ona jeszcze w tym roku.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare