Valve porzuca rozwój Artifact

Valve porzuca rozwój Artifact

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że BioWare porzuca rozwój Anthem po kilku miesiącach pracy nad nową wersją gry, która przypadnie do gustu graczom. Teraz przyszła kolej na kolekcjonerską grę karcianą Valve, Artifact. Gra została zapowiedziana jako nowa i rewolucyjna obietnica firmy, która została opracowana z pomocą Richarda Garfielda, twórcy Magic: The Gathering. Gra posiada innowacyjny system rozgrywki, który pozwala na rozmieszczenie kart z talii na trzech różnych planszach w celu zniszczenia przeciwnika, ale krzywa uczenia się była nieco zbyt stroma dla większości ludzi. Popularna MOBA firmy Valve DOTA 2 była inspiracją dla tej gry, co również zwiększyło jej początkową sprzedaż, ale liczba osób grających w Artifact drastycznie spadła w ciągu zaledwie kilku tygodni, co zwiastowało zły wynik gry.

 

 

Kilka miesięcy później sam Gabe Newell mówił o Artifact 2.0, odświeżonej wersji gry, która miała zmienić ją w to, czego chcieli gracze, a zamknięta beta nowej wersji rozpoczęła się w 2020 roku. Wygląda jednak na to, że zainteresowanych grą jest sporo mniej osób niż się spodziewali i firma porzuca grę.

"Podczas gdy jesteśmy w miarę zadowoleni, że osiągnęliśmy większość naszych celów związanych z grą, nie udało nam się doprowadzić liczby aktywnych graczy do poziomu, który uzasadniałby dalszy rozwój w tym momencie. W związku z tym, podjęliśmy trudną decyzję o wstrzymaniu rozwoju Artifact 2.0 Beta."

Nie ma jednak powodu do smutku, jeśli kupiliście grę, ponieważ będziecie mogli w nią dalej grać bez żadnych problemów. W rzeczywistości zarówno stara, jak i odświeżona wersja Artifact są już dostępne dla wszystkich na Steamie. Nazywają się one Artifact Classic i Artifact Foundry. Można je pobrać i grać w nie całkowicie za darmo i dają one dostęp do wszystkich kart w grze.

Jeśli chcesz zagrać w inną kolekcjonerską grę karcianą, Artifact jest wart wypróbowania, zwłaszcza w swojej najnowszej formie. Jeśli nie, możesz kontynuować grę w inne popularne gry w tym gatunku, takie jak Hearthstone, Slay the Spire, Gwent, MTG Arena, i inne.

  • Fyra Frost Fyra Frost

    Od czasów relacjonowania turniejów MTG do wszystkich gier, jestem zainteresowana najnowszymi grami i gadżetami, ponieważ dziewczyna nigdy nie może mieć ich dość!

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

Reward Event Travel to the world of Valisthea and do whatever it takes to save your homeland in Final Fantasy XVI - 72
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare