Instant Gaming EU
 
 

Ubisoft opóźnia Rainbow Six Extraction i Riders Republic

Ubisoft opóźnia Rainbow Six Extraction i Riders Republic

Sprawy dla Ubisoftu w tym roku przybierają coraz gorszy obrót. Francuski związek zawodowy Solidaires Informatique złożył przeciwko firmie oficjalny pozew. Oskarża ona kilku członków zarządu o wykorzystywanie swoich stanowisk do molestowania wielu osób, a także oskarża sam Ubisoft o "instytucjonalne molestowanie seksualne". Czyli kolejny przypadek toksycznej kultury pracy, który trafi do sądu i przyprawi francuską firmę o niezły ból głowy. Niezależnie od tego, czy oskarżenia te okażą się prawdziwe czy nie, możliwe, że środowisko pracy w Ubisoft nie jest obecnie najlepsze, a takie wiadomości mogą mieć negatywny wpływ na przyszłe projekty francuskiego dewelopera. Można tak sądzić po tym, jak dowiedzieliśmy się, że dwie z ich gier zaplanowanych na ten rok zostają opóźnione.

Pierwszą z nich jest nadchodząca odsłona serii Tom Clancy's Rainbow Six, której premiera planowana była na 16 września. Tom Clancy's Rainbow Six Extraction, wcześniej zapowiadana jako Quarantine, to kooperacyjna, wieloosobowa strzelanka taktyczna, w której grupa trzech graczy zmierzy się z obcymi w różnych misjach, w których będą musieli wykonać określone cele. To nowe podejście do serii pozostawia na boku intensywne rozgrywki PVP z innych gier Rainbow Six, aby zapewnić inny rodzaj doświadczenia. Premiera Tom Clancy's Rainbow Six Extraction odbędzie się w styczniu 2022 roku, zgodnie z oficjalnym oświadczeniem Ubisoft.

 

 

Drugą grą, która się opóźnia jest Riders Republic, której premiera została pierwotnie zapowiedziana na wrzesień 2021 roku, po tym jak już raz została opóźniona. Wygląda jednak na to, że twórcy potrzebują nieco więcej czasu na jej ukończenie, tak jak to ma miejsce w przypadku Rainbow Six Extraction. Wszyscy ci, którzy chcą zanurzyć się w tej grze sportowej dla wielu graczy i miłośników adrenaliny, będą musieli poczekać do 28 października, aby móc zagrać w Riders Republic.

 

 

Nawet jeśli problemy prawne Ubisoftu nie mają nic wspólnego z opóźnieniami, nie jest to dobra wiadomość dla tych, którzy czekali na te gry.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare