Thaumaturge został opóźniony o dwa tygodnie

Thaumaturge został opóźniony o dwa tygodnie

Producent gier Fool's Theory i wydawca 11 Bit Studios poinformowali na Twitterze, że The Thaumaturge, ich nadchodząca gra RPG, została opóźniona o dwa tygodnie, mimo że gra jest już ukończona i znajduje się w rękach krytyków na całym świecie. Powód? Ostra konkurencja na rynku gier w lutym.

Opóźnienie jest strategicznym posunięciem w nadziei, że gracze zwrócą większą uwagę na to nowe IP pośród innych wydawanych tytanów.

Sprawdź oficjalne oświadczenie firmy:

"Z przyjemnością informujemy, że gra jest już ukończona, a wielu recenzentów ma ją już w swoich rękach. Jednocześnie, biorąc pod uwagę napięty okres premiery w lutym i otwarcie na lepsze okno wydawnicze, zdecydowaliśmy się skorzystać z okazji, aby dać The Thaumaturge więcej miejsca na oddech, aby otrzymać uwagę, na jaką naszym zdaniem zasługuje.

Chcemy, abyście mieli wystarczająco dużo czasu, aby w pełni cieszyć się grą i uważamy, że obecne okno wydawnicze nie jest na to idealnym momentem. Mając to na uwadze, przesuwamy datę premiery na 4 marca 2024 roku.

Dodatkowy czas wykorzystamy na dopracowanie gry, aby podróż ulicami Warszawy 1905 roku była jeszcze przyjemniejsza.

Naprawdę nie możemy się doczekać, aż w nią zagracie i dziękujemy za cierpliwość!".

W styczniu mieliśmy premierę Tekken 8 i Like a Dragon: Infinite Wealth. Na początku lutego Granblue Fantasy: Relink i Persona 3 Reload trafiły na półki sklepowe. Nawiasem mówiąc, te trzy ostatnie JRPG osiągnęły kamień milowy 1 miliona sprzedanych egzemplarzy w krótkim czasie, pokazując wpływ Wschodu na świat gier.

Przypomnijmy, że choć Final Fantasy VII Rebirth ukaże się 29 lutego, to RPG będzie tymczasowo dostępne wyłącznie na PlayStation 5, podczas gdy The Thaumaturge zostanie początkowo wydany tylko na PC. Ogólnie rzecz biorąc, wygląda na to, że entuzjaści RPG będą się dobrze bawić na początku 2024 roku.

The Thaumaturge to fabularna gra RPG z moralnie niejednoznacznymi decyzjami, osadzona w zróżnicowanej kulturowo Warszawie z początku XX wieku. W tym świecie istnieją ezoteryczne istoty zwane salutorami, które tylko thaumaturgowie mogą naprawdę postrzegać i manipulować nimi.

Gra zostanie wydana na PC 4 marca 2024 roku, a następnie w późniejszym terminie w wersjach na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Jeśli masz ochotę na więcej gier CRPG, sprawdź naszą porównywarkę najlepszych ofert na The Thaumaturge i poznaj Warszawę, jakiej nigdy nie widziałeś.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare