SaGa Emerald Beyond wkrótce otrzyma demo

SaGa Emerald Beyond wkrótce otrzyma demo

Square Enix ogłosiło właśnie za pośrednictwem X (dawniej Twitter), że bardzo oczekiwane demo SaGa Emerald Beyond będzie dostępne na Nintendo Switch i PlayStation 4/5 od 4 kwietnia o północy czasu lokalnego. Gracze Steam, wasza kolej nadejdzie nieco później, z demem wydanym od 9:00 PDT / 17:00 BST.

 

 

SaGa Emerald Beyond to ostatnia odsłona serii SaGa. Przed tym wydaniem Square Enix wypuściło SaGa Scarlet Grace: Ambitions, SaGa Frontier Remastered i Romancing SaGa -Minstrel Song- Remastered. W SaGa Emerald Beyond gracze mogą odkrywać różne światy z różnymi bohaterami, co jest znakiem rozpoznawczym serii. Innowacyjne funkcje napędzają grę, takie jak system skanowania i wizji. Po wejściu do świata bohater może zeskanować otoczenie i aktywować Wizje, wyświetlając wiązki światła w różnych kolorach, wskazujące, do których wydarzeń może się zbliżyć. Czerwone wizje to bitwy, zielone to zadania poboczne, a niebieskie to główny wątek fabularny. Wszystkie prowadzą do międzywymiarowych drzwi, a po interakcji z nimi następuje wydarzenie.

Jeśli chodzi o bitwy, SaGa Emerald Beyond oferuje tę samą turową walkę, co jej poprzedniczka. Oś czasu w centrum interfejsu dyktuje kolejność działań wojowników. Aby wykonać ruch, zużywane są punkty bitewne, wyrażane w gwiazdkach i dzielone między drużynę. Możliwe jest gromadzenie większej liczby punktów bitewnych podczas bitwy, co pozwala na użycie potężniejszych umiejętności. Powraca mechanika Glimmer, w której nasze postacie losowo uczą się nowych ruchów w ogniu walki.

 

 

Seria SaGa narodziła się jako Makai Toushi SaGa w Japonii, ale na Zachodzie była znana jako The Final Fantasy Legend, wykorzystując sławę marki. Nie minęło wiele czasu, zanim seria zyskała swój międzynarodowy przydomek w Romancing SaGa i od tego czasu stała się jedną z najdłużej działających serii RPG Square Enix.

Oprócz tego wpisu w głównej linii, Square Enix obiecało wyprodukować więcej remasterów, a być może remake'ów gier SaGa. Deweloper powtarzał tę praktykę w różnych wydaniach, takich jak Live A Live, Trials of Mana i trylogia remake'ów klasycznego Final Fantasy VII.

SaGa Emerald Beyond ukaże się na PlayStation 4|5, Switch i PC za pośrednictwem Steam, iOS i Android 25 kwietnia. Możesz sprawdzić naszą porównywarkę najtańszych ofert kluczy cyfrowych do SaGa Emerald Beyond i odkryć jedną z najbardziej niezwykłych gier JRPG, jakie kiedykolwiek wydano.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare