K4G BG 4 EN
 
 

Riot broni anty-cheatowego oprogramowania Valorant

Riot broni anty-cheatowego oprogramowania Valorant

Odkąd Riot Games ujawnił, że Valorant zastosuje nowy system anty-cheatowy, wielu graczy było zaniepokojonych. Vanguard to system bezpieczeństwa, który uruchamia sterownik podczas uruchamiania systemu i który wzbudził wszelkiego rodzaju alarmy wśród graczy, którzy myślą, że program może zbierać informacje z ich komputerów lub spowalniać ich systemy. Nadchodząca strzelanka twórców League of Legends będzie bez wątpienia potrzebować pewnego rodzaju środków bezpieczeństwa, aby zapobiec oszustom zamieniającym grę w prawdziwy bałagan. To może mieć wpływ zarówno na proces tworzenia, jak i przyszłość gry. Gatunek jest już pełen dobrych gier, a pozwalanie oszustom na swobodne wędrowanie może bardzo szybko odciągnąć graczy od Valorant. W końcu frustrujące jest osiąganie postępów w grze opartej na rywalizacji, gdy trzeba zmierzyć się z ludźmi używającymi kodów.

Jeden z twórców Valorant zajął się tymi obawami, wyjaśniając powody korzystania z tego rodzaju oprogramowania, twierdząc, że nie gromadzi ani nie wysyła do nich żadnych informacji o Twoim komputerze i że nic nie skanuje, chyba że gra jest uruchomiona.

Vanguard zawiera składnik sterownika o nazwie vgk.sys (podobny do innych systemów zapobiegających oszukiwaniu), dlatego po instalacji wymagane jest ponowne uruchomienie komputera. Vanguard nie uważa komputera za zaufanego, chyba że sterownik Vanguard zostanie załadowany podczas uruchamiania systemu (ta część jest mniej powszechna w systemach anty-cheat).

Jest to dobre w przypadku zatrzymywania oszustów, ponieważ powszechnym sposobem na ominięcie systemów anty-cheatowych jest ładowanie kodów przed uruchomieniem systemu anty-cheat i albo modyfikowanie elementów systemu, aby zawierały cheat, albo manipulowanie cheatami w systemie anty-cheat, gdy się ładuje. Uruchamianie sterownika podczas uruchamiania systemu znacznie to utrudnia.

Możesz mu wierzyć lub nie, ale w przypadku Valoranta jest całkiem jasne, że jeśli spróbujesz oszukać w grze, prawdopodobnie zostaniesz zbanowany, gdy tylko zostaniesz wykryty.

 

 

Próbując wykazać, że oprogramowanie anty-cheatowe Vanguard będzie odporne na awarie po uruchomieniu Valorant, Riot Games oferuje pokaźną kwotę dla osób, które mogą znaleźć luki w zabezpieczeniach systemu. Jeśli uda ci się zademonstrować praktyczne exploity wykorzystujące sterownik jądra Vanguard za pomocą wysokiej jakości raportu, możesz zarobić nawet 100 000 $ jako nagrodę. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod tym adresem, jeśli jesteś zainteresowany.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare