K4G BG 4 EN
 
 

Psychonauts 2 ukaże się w tym roku

Psychonauts 2 ukaże się w tym roku

Pierwsza odsłona serii Psychonauts obchodziła we wrześniu ubiegłego roku 15-lecie, ale fani czekali na jej sequel od ponad pięciu lat. Psychonauts 2 rzeczywiście został oficjalnie zapowiedziany w 2015 roku podczas ceremonii The Game Awards, ale jest to jedna z tych gier, których rozwój nie był łatwy. O ile pierwsza gra Psychonauts zebrała świetne recenzje od graczy, o tyle dla Double Fine była prawdziwą komercyjną porażką. Trudno było potem stworzyć sequel, zwłaszcza dla studia, którego pierwsza gra nie przyniosła zbyt dużych dochodów. Podobny los spotkał inne licencje, jak choćby Beyond Good Evil, ale w tym przypadku korzystano z solidnego zaplecza Ubisoftu.

Jednak Psychonauts 2 po kilku wzlotach i upadkach w końcu się udało. Double Fine przeszło przez proces crowdfundingu, a wydawaniem gry, które początkowo miało zająć się Starbreeze, ostatecznie zajmie się Microsoft, który obecnie posiada prawa wydawnicze. W tych warunkach Psychonauts 2 zostało oczywiście kilkakrotnie przesunięte w czasie. Okno premierowe, które po raz pierwszy zapowiedziano to 2018 rok, ale najnowsze informacje na ten temat ustawiły premierę na ten rok. Po pojawieniu się pod koniec kwietnia i braku jakichkolwiek wieści w tej sprawie przez dłuższy czas, fani zaczynali się zastanawiać, czy to opóźnienie będzie trwałe, ale Double Fine właśnie ogłosiło bardzo dobrą wiadomość:

 

 

Nie ma wątpliwości, że wszyscy fani niecierpliwie czekający na Psychonauts 2 z radością przyjmą tę wiadomość, ponieważ ten tweet sugeruje, że powinniśmy otrzymać jakieś informacje wkrótce, jeśli nie już niebawem. Z E3 za rogiem i kilkoma wydawcami organizującymi swoje własne wydarzenia już wkrótce, będzie to świetna okazja do potwierdzenia daty premiery Psychonauts 2.

 

 

  • Oficjalna strona : Psychonauts 2
  • Kategorie : Gry akcji , Przygodowe
  • Edytor : Xbox Game Studios
  • Deweloper : Double Fine Productions
  • Tryby : Solo
  • Data wydania : 24 sierpnia 2021
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare