PES zmienia się w eFootball i zmienia swój model biznesowy

PES zmienia się w eFootball i zmienia swój model biznesowy

Wiele serii ma co roku nową odsłonę, zwłaszcza gry sportowe, które w większości podążają za rzeczywistymi sezonami i rozgrywkami. Tak jest w przypadku piłkarskiej serii Konami Pro Evolution Soccer, ale wygląda na to, że po zeszłorocznej odsłonie, firma zdecydowała się zmienić formułę.

W zeszłym miesiącu informowaliśmy Was, że Konami organizuje betę tego, co uważano za PES 2022 lub eFootball PES 2022, a przynajmniej następcę eFootball PES 2021. "New Football Game Online Performance Test" to nazwa nadana tej becie, a nawet jeśli nie wystarczyło to do ujawnienia nazwy nowej gry, wszystko w jej zawartości sugerowało, że rzeczywiście jest to kolejna odsłona serii. Okazuje się, że tak... ale nie do końca.

 

 

Konami ogłosiło, że seria nie będzie się już nazywać Pro Evolution Soccer, a po prostu eFootball, a to nie jedyna zmiana, jaka nadchodzi. Już od kilku miesięcy wiemy, że nowa gra będzie działać na innym silniku, Unreal Engine, a plotka, która krążyła od kilku tygodni, mówiąca o tym, że będzie to gra free-to-play, okazuje się prawdziwa.

 

"Aby wszyscy fani piłki nożnej mogli cieszyć się wspaniałą grą, eFootball™ jest dostępny w modelu Free to Play na wielu urządzeniach! Co więcej, w niedalekiej przyszłości stanie się ona całkowicie międzyplatformowa, dzięki czemu każdy będzie mógł przyłączyć się do zabawy, nie będąc ograniczonym przez wybrane urządzenie. eFootball przeniesie eSport na wyższy poziom, stając się najlepszym doświadczeniem piłkarskim!"

 

Chociaż nie ma jeszcze konkretnej daty premiery eFootball, to gra ukaże się wczesną jesienią na PC poprzez Steam i Windows 10, konsole Xbox i Playstation, a następnie na Androida i iOS. Wideo prezentacyjne i mapa rozwoju wyszczególniają funkcje gry, które obejmują dopasowanie ruchu i nadejście crossplayu.


efootball roadmap

 

eFootball i ta zmiana modelu biznesowego spotkały się z mieszanym przyjęciem ze strony graczy, ale nie jest wykluczone, że pozwolą Konami wyrobić sobie większą markę poprzez przyjęcie innego podejścia do gatunku niż seria FIFA, jej wielki rywal od lat. W każdym razie, w najbliższych miesiącach powinniśmy dowiedzieć się więcej, w tym o dacie premiery eFootball.

  • Oficjalna strona : eFootball
  • Kategorie : Sportowe
  • Edytor : Konami
  • Deweloper : Konami
  • Tryby : Solo, Multiplayer, Co-op
  • Data wydania : Autumn 2021
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare