Instant Gaming EU
 
 

Nowa gra narracyjna Don't Nod - Harmony: Fall of Reverie już w czerwcu

Nowa gra narracyjna Don't Nod - Harmony: Fall of Reverie już w czerwcu

Don't Nod ogłosiło właśnie, że ich najnowsza gra Harmony: Fall of Reverie ukaże się 8 czerwca 2023 roku. Twórcy Life is Strange, Remember Me i Tell Me Why stworzyli nową dramatyczną narrację przedstawiającą ludzkie relacje z nadprzyrodzoną stroną. Rzuć okiem na Harmony: Fall of Reverie tutaj:

 

 

Life is Stranger

Harmony: Fall of Reverie to opowieść o Polly, młodej kobiecie, która powraca do swojego rodzinnego miasta i znajduje je w szponach megakorporacji. Co gorsza, jej matka zaginęła. W trakcie poszukiwań Polly natrafia na inny wymiar zwany Reverie, który zamieszkują kosmiczne istoty znane jako Aspiracje. Każda z tych istot reprezentuje jakość, którą ludzie starają się osiągnąć: Błogość, Moc, Chaos, Chwałę, Prawdę i Więź, a każda z nich stara się przejąć kontrolę nad Reverie. Polly przyjmuje nową rolę jako Harmonia, swego rodzaju przedstawicielka Aspiracji i sposób na zakończenie ich niezgody.

Historia opowiadana jest za pośrednictwem powieści wizualnej 2D z różnymi rozgałęziającymi się wyborami. Co ciekawe, gra opowiada dwutorową historię, w której decyzje podejmowane w jednym świecie wpływają na drugi. Podejmowanie decyzji odbywa się za pomocą nowej mechaniki zwanej Augural Board. Twoje wybory dialogowe w prawdziwym świecie są wykreślane dzięki zdolności przewidywania Harmony. Dokonanie wyboru faworyzowanego przez Aspirację przyniesie ci kryształ od tej istoty (i może sprawić, że stracisz kryształ od przeciwnej Aspiracji). Kryształy mogą być używane do odblokowywania nowych scen z każdą Aspiracją, pogłębiając historię i prawdopodobnie decydując o zakończeniu, które otrzymasz.

Oczywiście będziesz musiał dokonać trudnych wyborów. Czy staniesz po stronie Błogości i pozwolisz komuś zaznać szczęścia kosztem Prawdy? A może będziesz zabiegać o przychylność Władzy, poświęcając relacje w ramach Więzi? A może losowość Chaosu jest właściwą drogą?

Zawierająca piękną grafikę w stylu komiksów w połączeniu ze ścieżką dźwiękową autorstwa kompozytorki Celeste Leny Reine, Harmony: Fall of Reverie okaże się wspaniałą grą. Można się o tym przekonać pobierając demo, które jest dostępne na Steam do 21 maja. Tymczasem pełna wersja gry pojawi się na PC i Nintendo Switch 8 czerwca, a na konsolach 22 czerwca. Jeśli podoba ci się ta gra, zamów Harmony: Fall of Reverie na PC z naszej porównywarki już dziś.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare