Nintendo prezentuje nową turową grę RPG Mario & Luigi: Brothership.

Nintendo prezentuje nową turową grę RPG Mario & Luigi: Brothership.

Po dziewięciu latach bez nowego tytułu, nowa gra Mario & Luigi jest w drodze na Switcha. Zatytułowany Mario & Luigi: Brothership, najnowszy rozdział sagi został zaprezentowany podczas Nintendo Direct, a bracia ponownie łączą siły w przygodzie z przemodelowaną grafiką i kreskówkowym wyglądem.

Gra ukaże się 7 listopada i otrzymała pierwszy zwiastun, który zdradza jedynie kilka szczegółów na temat fabuły. W opublikowanym materiale widzimy Mario i Luigiego podróżujących z wyspy na wyspę za pomocą Shipshape Island, aby poruszać się po rozległym świecie Concordii, rozwiązując zagadki i stawiając czoła różnym wrogom. Po drodze napotykają różne znajome twarze i kilka nowych postaci.

 

 

Zwiastun prezentuje również nieco więcej rozgrywki, ujawniając, że esencja RPG, którą seria przyniosła od ery Game Boy Advance, pozostanie. W kilku momentach duet bohaterów wkracza do akcji, wykorzystując Bros. Moves do pokonywania przeszkód i potężne Bros. Attacks, aby zapewnić sobie zwycięstwo w dynamicznej walce turowej.

Mario & Luigi: Brothership ukaże się 7 listopada

Jednak to, co wyróżnia się na wstępnych urywkach z gry Mario & Luigi: Brothership, to jej styl wizualny. Ponieważ po raz pierwszy seria opuściła konsole przenośne, Nintendo poddało ją metamorfozie w dziale graficznym, przyjmując bardziej kreskówkowy styl, który dobrze współgra z rodzajem humoru, jaki zawsze niesie ze sobą historia.

Ogłoszenie Mario & Luigi: Brothership było jedną z największych niespodzianek Nintendo Direct, ponieważ wielu uważało, że seria zostanie odłożona na półkę po zamknięciu AlphaDream, studia odpowiedzialnego za serię RPG od czasu wydania pierwszej gry w 2003 roku na Game Boy Advance. Firma zakończyła działalność w październiku 2019 roku po ogłoszeniu upadłości.

Najnowszą grą z linii Mario & Luigi był Paper Jam, wydany na 3DS w 2015 roku. W 2019 roku seria doczekała się reedycji Bowser's Inside Story, która pierwotnie pojawiła się na DS i otrzymała nową wersję na handhelda 3D. Jeśli jest jedna rzecz, której się nauczyliśmy, to to, że Nintendo dokłada wszelkich starań, aby przenieść oldschoolowe gry RPG na nowoczesne konsole, jak miało to miejsce w przypadku Super Mario RPG, klasyka Super Nintendo, który otrzymał remake na Switcha. Paper Mario: The Thousand-Year Door, gra RPG z GameCube'a, również trafiła na Nintendo Switch w nowo zremasterowanej wersji.

Mario & Luigi: Brothership zadebiutuje 7 listopada na konsoli Switch. Osoby zainteresowane bardziej zabawną i przyjazną turową grą RPG powinny mieć oko na naszą porównywarkę najlepszych ofert na Mario & Luigi: Brothership i przygotować się na podróż z najsłynniejszymi braćmi na świecie.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare