Microsoft przejmie Activision Blizzard

Microsoft przejmie Activision Blizzard

Nikt nie spodziewał się, że Microsoft kupi Bethesdę kilka miesięcy temu, ale kiedy firma ogłosiła wczoraj, że kupuje Activision Blizzard, zaskoczyło to absolutnie wszystkich. Ogłoszenie zostało dokonane za pośrednictwem oficjalnego oświadczenia, które jest bardzo jasne co do procesu. To spadło jak bomba na społeczność graczy, ponieważ Activision Blizzard jest jedną z najważniejszych firm zajmujących się grami wideo na świecie.

 

Microsoft Corp. ogłosił dziś plany przejęcia Activision Blizzard Inc, lidera w dziedzinie tworzenia gier i wydawcy interaktywnych treści rozrywkowych. Przejęcie to przyspieszy rozwój działalności Microsoftu w zakresie gier na urządzenia mobilne, komputery PC, konsole i chmurę oraz zapewni elementy składowe dla metaverse.

 

Jest to prawdopodobnie największe przejęcie wszech czasów w świecie gier wideo, ponieważ Microsoft płaci 68,7 miliarda dolarów za zakup Activision Blizzard, co jest sumą znacznie wyższą niż 7,5 zapłaconych za Bethesdę. Dzięki temu posunięciu Microsoft pozbędzie się ponad 10 000 pracowników i kultowych franczyz, takich jak Call of Duty, Diablo, World of Warcraft i Candy Crush, między innymi. Niewątpliwie obecne wewnętrzne zamieszanie, przez które przechodzi Activision Blizzard, było celem pozwu z powodu "licznych skarg na bezprawne nękanie, dyskryminację i odwet" na pracownikach firmy. Pojawiło się wiele zarzutów dotyczących dyrektyw firmy próbujących ukryć i uciszyć te skargi oraz negatywne reakcje, które nastąpiły po pozwie. W większości przypadków wskazują one bezpośrednio na dyrektora generalnego Activision Blizzard, Bobby'ego Koticka, który najprawdopodobniej opuści firmę w przyszłości po zakończeniu procesu przejęcia.

Przejęcie może być najlepszą rzeczą, jaka może się przydarzyć Activision Blizzard. Rozwiązanie wewnętrznych problemów firmy jest teraz w czyichś rękach, co można uznać za koło ratunkowe dla wszystkich pracowników narzekających na obecną sytuację. Z punktu widzenia graczy może to być postrzegane jako mistrzowskie posunięcie, które skonsoliduje Microsoft jako najważniejszą firmę zajmującą się grami wideo.

 

 

Jaka jest przyszłość firmy?

Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby określić wpływ przejęcia na konkretne franczyzy. Czy gry takie jak World of Warcraft lub Call of Duty Vanguard zostaną w przyszłości włączone do Game Pass? Czy premiera Diablo 4 zostanie opóźniona? Jaki wpływ będzie to miało na strategie Sony? Wszystkie te pytania znajdą odpowiedź w najbliższej przyszłości, ale przynajmniej możesz być pewien, że nadal będziesz mógł znaleźć wszystkie te gry w najlepszej cenie w naszej porównywarce.

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

 • Oficjalna strona : World of Warcraft
 • Kategorie : Mmorpg
 • Edytor : Blizzard Entertainment
 • Deweloper : Blizzard Entertainment
 • Tryby : Multiplayer
 • Data wydania : 23 listopada 2004
211.58zł
Diablo 4
Diablo 4
 • Oficjalna strona : Diablo 4
 • Kategorie : Akcja , Przygodowe , Hack & Slash
 • Edytor : Blizzard Entertainment
 • Deweloper : Blizzard Entertainment
 • Tryby : Solo, Multiplayer, Co-op
 • Data wydania : 6 czerwca 2023
Are you prepared to step onto the pitch in EA Sports FC 24, where victory is just a goal away and the thrill of the game knows no bounds? Get ready for the ultimate football experience. Are you up for the challenge?
DLCompare Extension
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare