Eneba COM
 
 

Klasyczny Pokémon Kadabra może powrócić do serii

Klasyczny Pokémon Kadabra może powrócić do serii

Dwadzieścia lat temu Nintendo musiało usunąć jednego z najpopularniejszych Pokémonów z ich gier w wyniku legalnej walki rozpoczętej przez iluzjonistę Uri Gellera. Oskarżył on japońską firmę o używanie jego wizerunku do stworzenia Pokémona. Prawdopodobnie lepiej to zrozumiesz, jeśli powiemy Ci, że imię Kadabry w języku japońskim jest napisane jako Yungerer, Yungeller i Yun Geller. Popularny Pokémon również włada łyżką, a Uri Geller wsławił się w tamtych czasach aktem, w którym mógł zginać łyżki tylko siłą swojego umysłu. W wyniku tego problemu, Nintendo przestało używać Kadabry w swojej grze karcianej. Ale Pokémon nie został zapomniany przez fanów. Wygląda na to, że próbują odzyskać swojego ulubionego stworka już od dłuższego czasu i być może udało im się to zrobić.

W niedawnej publikacji na Twitterze Uri Geller ujawnił, że udzielił Nintendo pozwolenia na ponowne użycie Kadabry. Ujawnił, że otrzymał mnóstwo e-maili z prośbą o powrót Pokémona i ostatecznie zdecydował, że tak się stanie. Okazuje się, że był dość zdenerwowany, ponieważ postać była zła, ale ogromna popularność wśród fanów mogła go przekonać, że nie jest tak źle. Nintendo ma teraz możliwość przywrócenia postaci na całym świecie do gry karcianej.

 

 

Nie wiemy, czy zobaczymy Kadabrę dodanego do którejkolwiek z gier Pokémon obecnej generacji. Zarówno Pokémon Sword jak i Pokémon Shield skupiają się na innym regionie świata, a Pokémony, które można złapać w Galar są zupełnie inne od tych pojawiających się w klasycznych grach. Z drugiej strony, Nintendo może myśleć o gwieździstym powrocie Kadabry w pewnym momencie. W końcu teraz, gdy Uri Geller jest wolny od presji fanów, wszystko to będzie skierowane do japońskiej firmy.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare