Gry Bethesdy będą "pierwsze lub najlepsze" na Xboxie

Gry Bethesdy będą "pierwsze lub najlepsze" na Xboxie

Rozmawialiśmy już o tym, kiedy Microsoft kupił ZeniMax Media kilka miesięcy temu. Choć nie oznaczałoby to bezpośrednio, że nadchodzące gry od Bethesda Softworks będą przeznaczone wyłącznie na konsole Xbox, to jednak było jasne, że Microsoft nie pozwoli uniknąć możliwości zabezpieczenia większej liczby graczy na swoich platformach w taki czy inny sposób. Przyszłość licencji takich jak Fallout, The Elder Scrolls, czy DOOM będzie przebiegać zgodnie z instrukcjami nowego właściciela. Fakt ten został ostatnio potwierdzony przez Tima Stuarta, głównego dyrektora finansowego Xboxa, który powiedział, że firma wolałaby, "aby każda nadchodząca gra Bethesdy była albo pierwsza, albo lepsza, albo najlepsza" na platformach Xboxowych.

 

 

Chociaż można to uznać za normalne, może to być problem dla niektórych graczy, którzy spodziewają się grać w gry takie jak The Elders Scrolls VI lub Starfield na Playstation. Oświadczenie Tima Stuarta nie oznacza, że wszystkie te gry będą dostępne wyłącznie na platformach Microsoftu. To jest coś, co również wyjaśnił później.

"Nie o to chodzi w byciu ekskluzywnym. Nie o to chodzi - dostosowując czas, treść lub planu rozwoju. Ale jeśli myślisz o czymś takim jak Game Pass, jeśli najlepiej sprawdza się w Game Pass, to właśnie to chcemy zobaczyć i chcemy, aby nasza baza subskrybentów Game Pass wykorzystała ten potok Bethesdy. Więc znowu, nie ogłaszam pobierania treści z platform w ten czy inny sposób, ale podejrzewam, że nadal będziecie widzieć, jak przechodzimy do pierwszego lub lepszego lub najlepszego podejścia na naszych platformach".

Oczywiście zaangażowanie Microsoftu w rozwój takich gier oznacza, że będzie on czerpał z tego jakieś korzyści. Nie wiadomo jeszcze, czy korzyść ta przyjdzie w postaci ograniczonej czasowo wyłączności, czy może dodania dodatkowych funkcji do tych gier na Xboksie. Cokolwiek to jest, nie jest to nic nowego, jak to się często zdarza w przypadku innych franczyz i platform. Będziemy musieli poczekać, aby dowiedzieć się, jak ta polityka wpłynie na konkretne gry w przyszłości.

6.75zł
Starfield
Starfield
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare