K4G BG 4 EN
 
 

Odświeżona wersja Anthem została anulowana

Odświeżona wersja Anthem została anulowana

Od premieryAnthem minęło już kilka lat i czas ten był aż nadto wystarczający, aby zobaczyć wzlot i upadek tak oczekiwanej gry. To, co miało stać się jednym z flagowych produktów BioWare i pierwszą próbą stworzenia nowej franczyzy, która w futurystycznej oprawie konkurowałaby z serią Mass Effect, skończyło się największą porażką dewelopera. Przyczyn takiego stanu rzeczy było wiele, ale główną z nich jest fakt, że Anthem nie spełnił oczekiwań graczy pod względem rozgrywki i zawartości. Walka nie była wystarczająco satysfakcjonująca, system progresji był nieco płytki, a gra nękana była ekranami ładowania, przechodzenie z jednego menu do drugiego sprawiało wrażenie uciążliwego obowiązku. Co gorsza, twórcy nie zdołali dostarczyć zawartości po premierze, której gra tak bardzo potrzebowała, ponieważ próbowali naprawić wszystkie te problemy.

 

 

Wszystko to spowodowało, że gracze stopniowo porzucali Anthem, pozostawiając grę jako pustą skorupę w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Mimo, że BioWare obiecało kontynuować prace nad grą i odświeżyć kilka aspektów rozgrywki, aby uczynić ją bardziej atrakcyjną dla graczy, zapowiadana wersja Anthem Next nigdy nie nadejdzie. Zostało to ogłoszone w oficjalnym komunikacie na stronie BioWare, który zdradza również, że deweloper przeznacza swoje zasoby na dostarczenie jak najlepszych doświadczeń z nadchodzącymi odsłonami serii Mass Effect i Dragon Age.

W duchu przejrzystości i zamknięcia chcieliśmy podzielić się informacją, że podjęliśmy trudną decyzję o wstrzymaniu naszych nowych prac nad Anthem (aka Anthem NEXT). Będziemy jednak nadal utrzymywać usługę Anthem na żywo w jej obecnej formie.

Decyzje takie jak ta nie są łatwe. Idąc dalej, musimy skupić nasze wysiłki jako studio i wzmocnić następne tytuły Dragon Age i Mass Effect, jednocześnie kontynuując dostarczanie wysokiej jakości aktualizacji do Star Wars: The Old Republic.

Dlatego, jeśli chcecie nadal cieszyć się wspaniałymi doświadczeniami narracyjnymi, które BioWare oferuje w innych grach, zachęcamy do wypróbowania Dragon Age: Inkwizycja, a także Mass Effect: Legendary Edition, gdy będzie dostępna 14 maja.

11.43zł
Anthem
Anthem
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare