Instant Gaming EU
 
 

Zapowiedź remake'u Persona 3 nadchodzi, mówią wtajemniczeni

Zapowiedź remake'u Persona 3 nadchodzi, mówią wtajemniczeni

Według wtajemniczonych, wszystko wskazuje na to, że Atlus zapowie remake gry Persona 3. Plotki na temat remake'u JRPGa krążą już od roku, a teraz jest spora szansa, że doczekamy się oficjalnego ogłoszenia ze strony Atlusa podczas Xbox Showcase w niedzielę, 11 czerwca.

Dla nostalgii, oto początek gry z Persona 3 Portable:

 

 

Powrót do Gekkoukan High?

Plotki na temat remake'u Persony 3 krążą już od roku, ale sprawy zaczęły nabierać tempa w zeszłym miesiącu, gdy krótki klip z rozgrywki Persony 3 został najwyraźniej ujawniony przez konto @AVtoGAMEnoYAMI na Twitterze. Pięciosekundowe wideo pokazywało jedną z głównych bohaterek, Yukari wraz z jej Personą Io, walczącą z Cieniem. Klip został już dawno usunięty, ale ponieważ Atlus nie potwierdził ani nie zaprzeczył jego autentyczności, fani od tamtej pory spekulują.

Później oliwy do ognia dolało odkrycie przez użytkownika o pseudonimie @MbKKssTBhz5, że domena internetowa "P3RE.JP" została zarejestrowana 15 marca 2023 roku u tego samego dostawcy domen, co oficjalna japońska strona internetowa gry Persona 5 Royal.

 

 

Chociaż możliwe jest, że to wszystko jest skomplikowaną mistyfikacją, uzyskanie tej nazwy domeny i sfałszowanie wideo wykorzystującego model postaci, którego nie można znaleźć nigdzie w Internecie, wymaga wiele wysiłku. Ponadto istnieje precedens: zarówno Persona 5 Royal, jak i Persona 5 Strikers również wyciekły, gdy odkryto ich nazwy domen.

Więcej wskazówek dotyczących Persona 3

W najnowszej rundzie wiadomości, poszukiwacz danych "Pan-Hime" i informator Atlus "I'm a Hero Too" osobno tweetowali, że wkrótce pojawi się ogłoszenie od Atlus, przy czym ten drugi wskazuje na konkretne wydarzenie: Xbox Showcase, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 11 czerwca. Ma to sens, biorąc pod uwagę przytulne relacje Atlusa i Microsoftu - Atlus ogłosił, że przeniesie grę Persona 5 na konsolę Xbox i wyda remastery gier Persona 3 Portable i Persona 4 Golden podczas zeszłorocznego Xbox Summer Showcase.

Czy remake Persony 3 jest prawdziwy i czy Atlus wkrótce oficjalnie go ogłosi? Czy zobaczymy znacznie ulepszoną wersję tego ukochanego JRPG? Będziemy mieć dla was więcej wiadomości, gdy tylko się pojawią. Do tego czasu możesz zaspokoić swoje pragnienie i zdobyć więcej Persony z kluczami do Persona 3 Portable, Persona 4 Golden i Persona 5 Royal z naszych ofert.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare