Instant Gaming EU
 
 

Super Mario: co Nintendo przygotowuje na 35. rocznicę serii?

Super Mario: co Nintendo przygotowuje na 35. rocznicę serii?

Kto by pomyślał, że pewien skoczek stworzony w 1981 roku przez Shigeru Miyamoto stanie się najbardziej znaną postacią gry wideo na świecie? Jeśli to imię nic dla Ciebie nie znaczy, to dlatego, że nie trzymał go zbyt długo, w przeciwieństwie do ubrania, czerwonej czapki i charakterystycznej dla Mario „Mamma mia”.

Słynny włoski hydraulik stał się fenomenem, który znamy dzisiaj w 1985 r. wraz z serią Super Mario i nadal kusi graczy wszystkich pokoleń. Wygląda na to, że z okazji 35-lecia licencji Nintendo planuje podjąć się dużych przedsięwzięć. Dowiedzieliśmy się już, że park rozrywki Super Nintendo World w Osace otworzy swoje drzwi tego lata, a niedawno odkryliśmy kolekcję LEGO Mario, która również powinna zostać wydana w tym roku.

Ale to najwyraźniej nie wszystko. Nintendo nie potwierdziło jeszcze niczego, co nastąpi, więc trzeba na wszystko patrzeć z przymrużeniem oka. Nintendo planuje wydać remastery kilku gier z serii Super Mario na Switcha. Informacje pochodzą z VGC i zostały potwierdzone przez inne media, takie jak Gematsu lub Eurogamer. Wspomniane tytuły obejmują Super Mario 3D World, Super Mario 64, Super Mario Sunshine, i Super Mario Galaxy, a także jego kontynuację. Te remastery mogą być nawet przedmiotem kompilacji, która miałaby tytuł Super Mario All-Stars 2. Plotki sugerują również, że Paper Mario jest obecnie w fazie rozwoju.


Fani serii z pewnością będą zachwyceni tym pomysłem, ale nadal wymaga to potwierdzenia od Nintendo. Ponieważ mamy już kilka tytułów Super Mario na Switchu, jak Super Mario Odyssey, Super Mario Maker 2 i New Super Mario Bros. U Deluxe, możemy również świętować rocznicę, ponownie grając w niektóre z wymienionych tytułów.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare